Slaven Belupo i Šibenik u Koprivnici odigrali bez pogodaka

Slaven Belupo i Šibenik su na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici u sklopu 4. kola SuperSport HNL-a osvojili po bod. Dvoboj u kojem su obje momčadi imali prilike doći do vrijednog gola je na koncu završio bez zgoditaka.

Farmaceuti i Narančasti su tako došli do drugog ovosezonskog remija, a s pet osvojenih bodova u dosadašnjem tijeku prvenstva su i izjednačeni na ljestvici.

Bolje su susret otvorili Narančasti koji su do gola mogli doći već u 1. minuti. Nakon prodora po desnoj strani Arai je uputio dodavanje u šesnaesterc koje dolazi do Raka, no on u ključnom trenutku nije uspio zahvatiti loptu.

Farmaceuti uzvraćaju u 6. minuti kada je Kvržić povratnom asistencijom s desne strane pronašao Talysa, a on iz dobre situacije šalje loptu pokraj stative.

U nastavku susreta terensku inicijativu su preuzeli nogometaši Slavena, a do gola su zamalo došli u 38. minuti kada je sa skoro trideset metara udaljenosti pucao Caimacov te je zatresao stativu.

Tri minute kasnije Caimacov je iz slobodnog udarca dobro ubacio na vrh peterca, a Tepšić sa četiri metra glavom šalje loptu iznad prečke.

Iako je početak drugog dijela protekao u dominaciji Slavena prvu šansu su u 60. minuti kreirali gosti. Čop je pucao s desetak metara iskosa, a Marković je na koncu uz malo poteškoće uspio obraniti udarac i doći do posjeda lopte.

Čop je u šansi i u 63. minuti kada je s druge stative pucao glavom nakon ubačaja Raka, ali u posljednji trenutak njegov udarac je blokirao Soldo.

U 72. minuti je sijevnula kontra gostiju u kojoj je brzi Arai uposlio Dolčeka, ali njegov loš udarac brani Marković.

Iako su obje momčadi u posljednjoj fazi utakmice tražili pogodak vrijedan pobjede kreiranje prilika im nije išlo za nogom tako da su se morale zadovoljiti osvojenim bodom.

Kolo se nastavlja od 21 sat kada na Aldo Drosini u Puli počinje sraz Istre 1961 i Osijeka.

U Koprivnici se s početkom u 18 sati i 55 minuta na stadionu Ivan Kušek Apaš u okviru druge utakmice 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige sastaju Slaven Belupo i Šibenik.

Obje momčadi su u do sada odigranim utakmicama uspjele osvojiti četiri boda, ‘Narančasti’ su sezonu otvorili dobrim izdanjem na Šubićevcu ali i 0-1 porazom od Rijeke, uslijedio je sraz bez pogodaka u Gorici, a u prethodnom kolu je Šibenik doma svladao Lokomotivu (2-1).

Današnji domaćini su s druge strane u prvom kolu odnijeli sva tri boda u Varaždinu (0-1), a zatim teško stradali doma od Dinama (1-5) dok su u posljednjem izazovu uz dobru predstavu odigrali bez pogodaka u Gradskom vrtu s Osijekom.

Stratezi koprivničkog i šibenskog prvoligaša u okršaj, prema najavama, ulaze bez značajnih problema s izostancima. ‘Farmaceuti’ će danas biti bez vratara Ivana Suška kojeg zbog ozljede nije bilo ni u prošlom kolu, dok su gosti bez usluga Martina Pajića koji nakon povratka s Cipra, također zbog ozljede, još nije upisao nastup za ‘Narančaste’.

Trener Zoran Zekić u najavi utakmice je izjavio: “Ne bih se složio da Slaven Blupo još uvijek može biti u ulozi favorita. Nisam svladao Šibenik otkako treniram ovu ekipu. To su tvrde utakmice, razlog tome je što smo kvalitetom više manje na jednakoj razini. Šibenik je ove sezone dosta bolji nego u protekloj jer su čvršći, okomitiji i kompaktniji. Imaju novog trener i energiju. Napravili su prilično promjena u kadru kao i mi. Očekuje nas zanimljiva utakmica, rekao sam igračima da se ne nadaju ničem laganom nego da po pitanju discipline i kompaktnosti moramo biti bolji nego u Osijeku te pametniji i izraženijom idejom nego dosad”.

Kolega mu na suprotnoj strani, Damir Čanadi u najavi je rekao: “Belupo je momčad koja je blizu nas, oštra ekipa, dobro organizirana. Znaju i oni sigurno da smo mi čvrsta ekipa, mislim da će biti 50-50. Bit će opet i uvjeti teški. Imamo neki plan što Belupu možemo uhvatiti, to smo u analizi vidjeli. Na nama je da sada odigramo to na terenu, to je najvažnije. Očekujem da nam tri osvojena boda u prošlom kolu budu samopouzdanje da odemo po pozitivan rezultat”.

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti Dino Knez iz Osijeka i Ivan Janić iz Iloka. Četvrti sudac je Goran Pečarić (Zagreb), a delegat utakmice Mladen Jurišić (Osijek). VAR konzole pripale su Đakovčanima Zdenku Lovriću i Goranu Patakiju, a suce će kontrolirati Šime Vukić iz Rijeke.