Slaven Belupo pogocima Glavčića i Knolla svladao Varaždin u Koprivnici (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 18. kola HT Prve lige Slaven Belupo je na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici rezultatom 2-0 (0-0) svladao Varaždin i tako stigao do pete prvenstvene pobjede u sezoni te se s dvadeset osvojenih bodova učinkom izjednačio s Hajdukom.

Strijelci za momčad Tomislava Stipića bili su Nemanja Glavčić u 15. i Torles Knoll u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

‘Farmaceuti’ su ovim slavljem prekinuli niz od tri kola bez osvojenog boda, dok je Varaždin tako nakon prošlotjednog slavlja nad Rijekom danas upisao jedanaesti ligaški poraz u sezoni i ostao na petnaest bodova.

Prvu prijetnju za vratare vidjeli smo u 7. minuti kada je Horkaš sigurnom reakcijom u korner odbio udarac Bogojevića s osamnaest metara.

Konkretniji je bio Slaven Belupo u posljednjoj trećini od suparnika, a ta razlika kapitalizirana je u 15. minuti kada je Nemanja Glavčić fantastično iz slobodnog udarca s osamnaest metara poslao loptu od grede u mrežu za 1-0 ‘Farmaceuta’. Srpskom veznjaku ovo je bio četvrti pogodak u Prvoj HNL (ujedno i četvrti u ovoj sezoni), te je za svoju momčad drugo kolo zaredom strijelac.

Prvi ozbiljniji pokušaj gostiju vidjeli smo u 26. minuti kada se Tkalčić s desne strane napada uvukao u sredinu i lijevom nogom uputio prizeman udarac s ruba šesnaesterca u bliži kut, Filipović dobro postavljen i siguran u intervenciji.

Veliku priliku imao je Obregon u 34. minuti poslije ubačaja iz kuta, 23-godišnji Kolumbijac ostao je sam na pet metera, no loše je zahvatio loptu te glavom od travnjaka prebacio preko istrčalog Filipovića, ali i okvira njegovih vrata.

Iako je tijekom perioda u kojem su se odigrale spomenute dvije prijetnje gostiju Varaždin bio dominantnija momčad, pred kraj poluvremena ponovno su konkretniji domaćini, koji su to uspjeli i iskoristiti.

U prvoj (i posljednjoj) minuti sudačke nadoknade Božić oduzima loptu neopreznom Posavcu, povlači prema naprijed i dodaje savršeno vertikalno u prostor za Knolla, koji iskosa lijevo sa sedam metara mirno prebacuje istrčalog Horkaša i trese suprotni kut za 2-0 i svoj četvrti pogodak u 16. nastupu za ‘Farmaceute’.

Trener gostiju Kastel u drugi je dio ušao s dvije promjene, te je umjesto Petkovića i Senića na travnjak poslao Benka i Grgeca. Dominirao je posjedom Varaždin na otvaranju drugog poluvremena, no prvu kakvu takvu prijetnju kreirali su u 55. minuti kada se Posavec atraktivno izborio za prostor i s osamnaest metara poslao loptu pristojno preko okvira.

Tri minute poslije Benko je desno u dobroj poziciji, no njegov udarac s osam metara pod gredu u korner odbija koncentrirani Filipović.

U 60. minuti Obregon nakon ubačaja Postonjskog s desne strane napada na drugoj strani iskosa sa sedam metara iz vrlo dobre situacije snažnim udarcem šalje loptu pored prve vratnice.

Stipićeva momčad prvu kakvu takvu konkretnu prijetnju za Horkaša u drugom dijelu kreirali su nakon ubačaja iz kuta u 71. minuti kada je na petercu lopta poslije duela Božića i Stolnika završila u rukama Dinamovog vratara na posudbi u Varaždinu. Nekoliko trenutaka poslije sudac Bebek i VAR kolege Vidulin/Krmar tihom su provjerom utvrđivali je li u toj situaciji bilo elemenata za najstrožu kaznu te ubrzo ustanovili da nema povreda pravila nogometne igre.

Uslijedio je period kada je Varaždin bio vrlo blizu postizanja dva pogotka. Prvo je u 82. minuti Filipović jedva obranio ‘odbijanac’ iz daljine, lopta mu ispada, te ju nogom pokušava odbiti, napucava Glavinu, od kojeg ista ipak odlazi pored vratnice.

Minutu poslije ‘bomba’ Postonjskog s dvadesetak metara, lopta je otišla malo, malo pored vratnice.

Do kraja susreta, usprkos pritisku Varaždina, nije bilo uzbzđenja pred vratarima te je Slaven pogocima iz prvog dijela stigao do pobjede.

Varaždin u sljedećem kolu na svom stadionu dočekuje Goricu, dok će Slaven Belupo gostovati u Gradskom vrtu kod Osijeka. Program 18. kola nastavlja se sutra okršajima Osijeka i Istre 1961 (15:00) te Dinama i Šibenika (17:05).

U prvoj utakmici 18. kola HT Prve lige Slaven Belupo od 18 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Varaždin. Njihov prvi međusobni ovosezonski susret završio je pobjedom Faramceuta koji su u Varaždinu slavili rezultatom 1:2.

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na suspendirane Bačelić-Grgića i van Bruggena dok su gosti zbog ozljeda bez Kolarića, Pece, Djoua i Novoseleca.

Trener Slaven Belupa Tomislav Stipić je u najavi utakmice rekao: “Varaždin je jedna emocionalna momčad koja je u usponu, a današnja utakmica je bitna jer nas je umjetni poraz u Puli vratio u borbu za ostanak u ligi, umjesto da nas je zaslužena pobjeda katapultirala u borbu za gornji dio ljestvice. Recept će zapravo biti vrlo jednostavan. Opustiti se, nabaciti osmijeh i uživati svih 90 minuta. Lopta je okrugla.”

Njegov kolega Zoran Kastel je dodao: “Slaven Belupo si je dodatno zakomplicirao situaciju s porazom u Puli, imaju dva boda više od nas. Sigurno jedna iskusna ekipa koja ima četiri igrača od 34-35 i više godina, koja zna igrati na rezultat i zna umrtviti igru, koja kad povede teško je okrenuti rezultat jer su kompaktni. Igraju u zadnjem redu s tri igrača, a sigurno da nas čeka jedna jako teška i složena utakmica. Nadam se da će dečki nakon pobjede nad Rijekom dobro reagirati, da su puni samopouzdanja te da su se digli. Kroz ovaj tjedan smo ih maksimalno spremili taktički, a nadam se da će biti spremni i odmorni za utakmicu. Ovisimo samo o sebi, gledamo samo sebe, nadamo se pozitivnom rezultatu i idemo odigrati pravu mušku utakmicu. Svi smo tu negdje, ima 4-5 ekipa koje su u donjem dijelu tablice. Rekao sam i igračima ne smijemo gledati druge već samo sebe jer sami ovisimo o sebi. Ovo je posljednja utakmica drugog kruga, još ima 18 utakmica poslije ove, još je puno bodova i utakmica u igri. Moramo ići iz utakmice u utakmicu, pokušati svaku utakmicu napraviti najviše što se može i jedino tako možemo izaći kao pobjednici iz svega ovoga.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Robi Kezele (Rijeka) i Tomislav Bionda (Zaprešić). U VAR sobi će biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Zadar).