Slaven Belupo pogocima Hoxhe slavio na Šubićevcu (VIDEO)

Šibenik je upisao i treći poraz u sezoni, a sva tri su ostvarena na domaćem terenu. Nakon Rijeke i Dinama sva tri boda sa Šubićevca je odnio i Slaven Belupo. Farmaceuti su do slavlja u sklopu 13. kola SuperSport HNL-a došli na krilima kosovskog napadača Arbera Hoxhe koji je u pobjedi 0:2 (0:0) postigao oba zgoditka. Prvo je u 71. minuti mrežu zatresao glavom nakon ubačaja iz kuta Mudražije, a potom je u 89. odličnim udarcem sa 17 metara pogodio rašlje.

Farmaceuti su tako upisali šestu pobjedu u sezoni kojom su se učvrstili na četvrtom mjestu ljestvice. Narančasti su pak bez slavlje već deset kola u kojima su zabilježili osam remija i dva poraza. Pod vodstvom novog trenera Marija Cvitanovića su nakon neriješenih ishoda s Goricom i Lokomotivom upisali i prvi poraz.

Odličnu priliku za rano vodstvo gosti su imali u 4. minuti kada je Hoxha uposlio Crnca, a on se u šesnaestercu odlično oslobodio dvojice čuvara, no njegov udarac je prošao malo pokraj bliže stative.

Samo minutu kasnije opasno je i zaprijetio Hoxha čiji udarac s desetak metara iskosa Rogić brani uz pomoć stative.

Šibenik je uzvratio u 20. minuti preko Čopa. Ubačaj Mine iz auta dolazi do kapetana Narančastih koji s desetak metara iskosa puca pored stative. Minutu kasnije domaći su preko Arai zatresli mrežu Farmaceuta, ali pogodak nije priznat jer je asistent Delić bio u zaleđu.

Novu šansu Šibenik je imao u 26. minuti kada je Čović izvrsnom reakcijom obranio udarac glavom Bernarda Matića nakon ubačaja iz kornera.

Nova izvanredna intervencija Čovića uslijedila je u 51. minuti kada je nakon kombinacije iz kuta i centaršuta Kvesića glavom pucao Mislav Matić.

Nakon dvije velike prilike koje je iz kornera imao Šibenik uslijedila je i jedna za goste koja je pretvorena u vodstvo. Mudražija je izvrsno ubacio, a loptu je od travnjaka pod gredu poslao Hoxha koji je pucao glavom sa šest metara. Bio je to njegov treći ovosezonski pogodak.

U 82. minuti Mioč je ubačajem s lijeve strane napada pripremio šansu za Žuljevića, a on glavom šalje loptu pokraj suprotne vratnice.

Šibenik je mogao izjednačiti u 85. minuti kada je Dolček uposlio Špeljaka, no njegov udarac s 15 metara odlazi ravno u ruke Čovića.

Pitanje pobjednika je definitivno odlučno u 89. minuti drugim golom na susretu Arbera Hoxhe. Bila je to jednostavna akcija u kojoj je Čović ispucao loptu do Krstanovića, a on ju je spustio za kosovskog napadača koji fantastičnim udarcem sa 17 metara pogađa suprotne rašlje.

Šibenik je do počasnog gola mogao doći u 94. minuti, ali udarac Marasovića s 15 metara nije bio dovoljno precizan.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Osijek i Istra 1961 te Gorica i Hajduk.

Standings provided by Sofascore

Trinaestu dionicu SuperSport HNL-a od 18 sati na Šubićevcu otvaraju Šibenik i Slaven Belupo. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Koprivnici završio je bez zgoditaka.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Čanadija dok su gosti bez Sušaka, Božića, Kvržića, Jambora i Branštetera.

Strateg Narančastih Mario Cvitanović je u najavi rekao: “U životu se ništa ne mora, osim jedne stvari… Postavljanje nekih imperativa može biti kontraproduktivno. Ja samo želim da moji igrači budu maksimalno angažirani. Dobra igra će donijeti pobjede, sve će doći na svoje mjesto uz dobar rad i agresivnost. Imamo pozitivan karakter i stav. Osjećam i pozitivnu atmosferu u gradu. Jako mi je drago bilo vidjeti 30-40 Funcuta u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive. Jasno, treba nam taj jedan pravi rezultat da nas ‘poljubi‘. Osjećam da smo dobri. Vjerujem u svoje igrače i ono što radim. Samo je pitanje trenutka kada će doći i pobjede. Uostalom, ovaj posao na Šubićevcu sam uzeo kao nešto dugoročno. Zato stvari u Šibeniku gledam daleko i pozitivno.”

Njegov kolega na klupi Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Svi znamo kakvi smo u zadnje vrijeme, ne bih želio previše pričati. Htio bih da pokažemo neko novo lice, lice koje nas je krasilo donedavno. Naravno da to nije lako, naravno da je razgovor jedno, a djela drugo. Imali smo vremena koliko smo imali i nakon Osijeka, odradili smo analize i obavili razgovore. Kako je to u životu, tako je i u sportu; možeš plakati, negodovati, tražiti alibi u nekom drugom ili uhvatiti se posla i vratiti se na ono što nas je krasilo. Nadamo se da ćemo se tome i vratiti, jako nam je bitna utakmica u ovom trenutku. Mislim da je i ljudski i sportski da ti nije svejedno. Nekad ja to možda više ističem od nekih drugih kolega, ali tako je. Da nismo imali start kakav smo imali, ne bismo pričali ni o čemu. Sami smo se doveli do ovoga sada i do onoga prije. Analizirali smo stvari, ne samo protiv Osijeka, nego sve što se događa. Mislim da smo detektirali naše probleme, samo to moramo pokazati na terenu.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Hrvaca kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Vice Vidović (Solin) i Marino Majstrović (Split) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb).