Slaven Belupo slavljem na Lapadu osigurao četvrtfinalni okršaj s Dinamom na Maksimiru (VIDEO)

Slaven Belupo je u osmini finala tridesetog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa rezultatom 1-4 (1-1) svladao trećeligaša GOŠK Dubrovnik i tako osigurao nastup u sljedećoj fazi u kojoj momčad Tomislava Stipića očekuje Dinamo.

Strijelci za goste bili su Miroslav Iličić (1.), Torles Knoll (62.), Gonzalo Gamarra (80.) i Kim Hyunwoo (88.), dok je jedini pogodak momčadi Hasan Kacića postigao Luka Matić u 43. minuti.

‘Farmaceuti’ su do vodstva došli već u prvoj minuti utakmice. Gamarra je s lijeve strane u sredini pronašao Knolla koji iz prve igra u prostor za Iličića, a on mirno sa sedam metara u jedan na jedan situaciji matira Dalibora Kristića za 0-1 i svoj treći ovosezonski pogodak u kupu, dva je postigao u 0:9 slavlju nad Rudarom iz Murskog Središća.

Zaista siromašan nogomet gledali smo na Lapadu, po nekoliko pristojnih dolazaka s obje strane terena bilo je sve što smo vidjeli, vratari tijekom čitavog poluvremena nisu imali ozbiljnog posla.

A onda na ulasku u 44. minutu 1-1! Period nešto ozbiljnijeg pritiska nad gostima za posljedicu je imao ubačaj iz kuta koji je izveo Anel Topuzović, a u sredini na sedam metara je u skoku najviši Luka Matić koji glavom matira Filipovića za izjednačenje ‘Gospara’ i svoj treći pogodak u okviru ovosezonskog izdanja kupa. Dva je pogotka 20-godišnjak postigao u 4-2 slavlju nad BSK Bijelim Brdom u pretkolu natjecanja.

U nastavku smo gledali ipak nešto dominantnije goste, no domaći su se i dalje bez većih problema branili od sporih napada Stipićeve momčadi. Prvu kakvu takvu prijetnju prvoligaš je kreirao u 58. minuti kada je na ubačaj s desne strane napada na drugoj vratnici glavom slabašno u okvir loptu uputio Knoll, vratar GOŠK-a Kristić nije imao ni najmanjih problema pri intervenciji.

‘Farmaceuti’ su do novog vodstva stigli u 62. minuti kada je Glavčić odigrao dugu loptu naprijed za Knolla, koji se uspješno riješio čuvara i s ruba šesnaesterca u padu pospremio loptu u mrežu za 1-2 i svoj drugi pogodak u ovosezonskom izdanju kupa.

Utakmica je prelomljena u 80. minuti kada je s ruba šesnaesterca pogodak za 1-3 postigao Gonzalo Gamarra, 21-godišnjem Argentincu to je bio prvijenac u dresu Slaven Belupa.

U 87. minuti poslije lijepe akcije Topuzovića domaćini tresu mrežu, no na asistenciju pomoćnika Vice Vidovića glavni sudac Dario Kulušić ne priznaje pogodak zbog zaleđa Balde Cicijelja.

Konačnih 1-4 debitantskim pogotkom na ubačaj Luke Liklina iz kuta postavio je Kim Hyunwoo u 88. minuti susreta.

Sutra je na rasporedu još jedan okršaj osmine finala kupa, Šibenik s početkom u 17 sati na Šubićevcu dočekuje Istru 1961. Ova faza Hrvatskog nogometnog kupa okončat će se nakon dvoboja Oriolika i Rudara iz Labina (28. veljače, 13:00) te Zagreba i Hajduka (02. ožujka, 15:00).