Slaven Belupo u Gradskom vrtu remizirao s Osijekom (VIDEO)

Osijek nije uspio doći i do treće prvenstvene pobjede na otvaranju sezone. U sklopu 3. kola HT Prve lige pred 1.016 gledatelja na Gradskom vrtu izabranici Nenada Bjelice su odigrali bez golova protiv Slaven Belupa.

Bijelo-plavi su tako sa sedam osvojenih bodova, koliko imaju i Rijeka te Lokomotiva, i dalje na vrhu ljestvice dok su Farmaceuti nakon pobjede kod Dinama i kod drugog favorita došli do vrijednog boda.

Trener Bjelica je u redovima Bijelo-plavih odlučio napraviti čak osam promjena u odnosu na početni sastav koji je igrao protiv Pogona. U postavi su preživjeli samo Ivušić, Lončar i Bočkaj.

Prvu priliku na utakmici kreirali su Osječani u 10. minuti kada je nakon ubačaja Topčagića udarac Fiolića s desetak metara otišao pored gola.

Tri minute kasnije Čović je odlično obranio pokušaj Mancea s 12 metara kojeg je nakon ubačaja Bočkaja pronašao Lončar.

VAR je u 26. minuti provjeravao je li Zirdum igrao rukom u svom šesnaestercu nakon čega je odlučio da nema kaznenog udarca za domaću momčad.

Hiroš je u posljednjoj minuti prvog dijela odlično probio u šesnaesterac gostiju, no njegova povratna lopta nije pronašla suigrača.

Gosti su prvu priliku na susretu imali u 52. minuti kada je Bosec asistirao za Krstanovića, a njegov udarac glavom prolazi malo pokraj gola Ivušića.

U 87. minuti Mierez je nakon ubačaja iz slobodnog udarca uspio zatresti mrežu Slaven Belupa, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

U posljednjim minutama utakmice Osijek je napravio veliki pritisak pred golom Čovića. Posebno dobru priliku imao je Nejašmić u 93. minuti čiji udarac glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca odličnom reakcijom golman Slavena prebacuje u korner.

Istra 1961 – Dinamo odgođeno

U sklopu 3. kola HT Prve lige Osijek će od 21 sat na Gradskom vrtu odmjeriti snage sa Slaven Belupom. Bijelo-plavi su u uvodna dva kola zabilježili pobjede nad Šibenikom (3:0) i Hajdukom (1:2) dok su Farmaceuti nakon iznenađujućeg slavlja kod Dinama (0:2) na domaćem terenu poraženi od Lokomotive (1:2).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Žapera, Brleka i Ercega, a gosti su doputovali bez Gode i Kocijana.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je uoči susreta rekao: “Svaku utakmicu idemo s istim pristupom. Poštujemo svakog suparnika, s druge strane vjerujemo u našu momčad i da možemo svakoga pobijediti. Nadamo se dobroj utakmici i pobjedi.”

Strateg Slavena Dean Klafurić je izjavio: “U Osijek stižemo u trenutku kada je u gradu euforija nakon odličnog ulaska u sezonu i prolaska u Europi na čemu im čestitam. Pokazali su protiv Hajduka i Pogona da imaju veliku širinu kadra, ali mi na to ne trebamo gledati. Moramo gledati na sebe i fokusirati se na naše stvari koje smo pripremili. Atmosfera u svlačionici je zaista sjajna, unatoč porazu od Lokomotive, a ono što me posebno veseli je angažman mojih igrača na svakom treningu.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Anto Marić (Zagreb) i Ante Čuljak (Zagreb), a za VAR su zaduženi Ivan Vučković (Zagreb) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Martin Šarić (Vrbovec), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).