Slaven Belupo u posljednjim minutama došao do boda protiv Šibenika (VIDEO)

U prvoj utakmici 4. kola HT Prve lige Slaven Belupo i Šibenik su na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (0:1). Goste je nakon pola sata igre u vodstvo doveo Marin Jakoliš dok je bod domaćinima u završnici susreta spasio Mateo Monjac.

Farmaceuti su tako i u 20. međusobnom srazu s Narančastima na domaćem terenu ostali neporaženi. Izabranici Marija Rosasa mogu pak biti zadovoljni činjenicom da su nakon tri uvodna poraza upisali prvi bod u novoj prvenstvenoj sezoni.

Prvu veliku priliku na susreti imali su gosti u 15. minuti kada je Jakoliš ubačajem s lijeve strane pronašao Delića, no njegov pokušaj iz kaznenog prostora u situaciji 1 na 1 s Čovićem brani vratar Farmaceuta.

Narančasti su u 19. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Marin u šesnaestercu pao poslije duela s Van Bruggenom, no iako je kontakta bilo sudac Čuljak nije smatrao da je isti vrijedan pokazivanja na bijelu točku.

Batarelo je u 29. minuti okušao svoj udarac iz daljine, ali Čović odbija loptu u korner.

Šibenik je poveo u 33. minuti kada ga je ubačajem s desne strane pronašao Batarelo, a on se ubacio ispred Bogojevića te je s pet metara glavom matirao Čovića. Bio je to njegov prvijenac u dresu Narančastih.

Drugo poluvrijeme otvoreno je pritiskom domaćih koji je rezultirao pokušajima Glavčića i Knolla. Udarac prvog brani Rogić dok pokušaj drugog nije bio precizan.

Šibenik je uzvratio preko Jakoliša u 54. minuti, no njegov pokušaj iz okreta nije bio opasan po gol Slavena.

U 66. minuti Glavčić je idealno s lijeve strane ubacio za Knolla koji je dobro pucao glavom, ali još boljom intervencijom Rogić spašava svoja vrata. Nedugo potom Glavčićev ubačajem s lijeve strane je zamalo iznenadio Rogića koji je u posljednji trenutak uspio odbiti loptu koja je išla u okvir gola.

Bogojević je u 79. minuti iz prve ubacio za Monjca koji se odlučio na udarac iz poluvoleja s 12 metara, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Kvesić je u 84. minuti udarcem pored gola okončao brzu kontru gostiju u kojoj ga je u priliku izbacio Sahiti.

Dvije minute kasnije Rogić je fantastičnom obranom spasio svoj gol nakon što je sa 17 metara suprotni kut gađao Glavčić.

Faramaceuti do izjednačenja dolaze u 87. minuti kada je Krstanović odličnim dodavanjem proigrao Monjca koji u situaciji 1 na 1 s Rogićem šalje loptu u mrežu Šibenika. I za Monjca je to bio prvijenac u dresu Slavena.

U završnici susreta domaćini su imali terensku inicijativu koja na koncu nije urodila značajnijom prilikom pa samim time ni promjenom rezultata.

Četvrto kolo nastavlja se od 21 sat kada će snage odmjeriti Gorica i Hajduk.

U prvoj utakmici 4. kola HT Prve lige Slaven Belupo će od 18:55 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odmjeriti snage sa Šibenikom. Domaćini su u prva tri kola upisali pobjedu kod Dinama, poraz od Lokomotive te remi kod Osijeka dok su gosti bez osvojenog boda obzirom da su poraženi kod Osijeka, Gorice i Hajduka.

Farmaceuti u današnjem susretu ne mogu računati na Laušića i Kocijana koji su ozlijeđeni dok kod Narančastih nema Močinića, Torresa, Julardžije i Mine.

Pomoćni trener Slaven Belupa Želimir Mešnjak je u najavi utakmice rekao: “Dobro smo se pripremali cijeli tjedan. Proučili smo mane i vrline Šibenika i utakmicu dočekujemo u potpunosti spremni. Dojam stožera je da Šibenčani igraju puno bolje nego što imaju bodova i njihovo trenutno stanje na ljestvici nas neće zavarati. Ipak, puni smo samopouzdanja i vjerujem da ćemo se zajedno s našim navijačima radovati nakon utakmice.”

Njegov kolega Mario Rosas je dodao: “Moramo ustrajati na poboljašanju naše igre, implementaciji zacrtanih ideja, posjedu. U redu je ako izgubiš jer je protivnik bio bolji, ali ne smijemo si dozvolit primanje golova iz glupih grešaka. Radili smo na njihovom ispravljanju, kao i na poboljšanju realizacije i nadam se da će se to u subotu vidjeti.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica i Ivan Mihalj iz Velike Gorice te Goran Pečarić iz Zagreba. U VAR sobi će biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar).