Slaven i Hajduk u ‘mučnom’ koprivničkom okršaju odigrali susret bez pogodaka (VIDEO)

U pretposljednjem susretu programa 32. kola HT Prve lige Slaven Belupo i Hajduk su na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici odigrali susret bez pogodaka.

Time su što se međusobnih ligaških okršaja u aktualnoj sezoni tiče prvi put odigrali remi, Hajduk je slavio dvaput na Poljudu, a Slaven jednom na svom terenu. Nakon jučerašnjeg poraza Osijeka od Rijeke i današnjeg remija Hajduka, Dinamo eventualnim slavljem nad Goricom u posljednjem susretu programa ovog kola ima veliku priliku pobjeći slavonskom prvoligašu na pet, a splitskom na šest bodova prednosti četiri kola prije kraja.

Podsjetimo, obje momčadi su u današnji okršaj ušle s dosta izostanka. Domaćinima su nedostajali Bogojević, Bosec, Zirdum i Kocijan, dok gosti nisu mogli računati na Kalinića, Livaju, Atanasova, Grgića, Vukovića i Sahitija.

Uvodno je Hajduk odmah pritisnuo suparnika te na isteku druge minute izborio četiri uzastopna ubačaja iz kuta, ali sve su situacije domaćini bez problema riješili, primarno zahvaljujući koncentriranom i visokom Krstanoviću.

Što se kornera tiče, zaista rijetko kad smo vidjeli da jedna momčad do desete minute izvede čak njih šest. Šteta po goste što baš nijedan ubačaj nije rezultirao nekim ozbiljnijim uzbuđenjem, štoviše poslije šestog je Katić zbog udaranja Krstanovića laktom u skoku dobio opomenu već u 11. minuti.

Prvi dolazak domaćina u posljednju trećinu vidjeli smo u 13. minuti kada je Hoxha odlično promijenio stranu i odigrao za Kvržića, a poslije njegovog ubačaja lopta je u čudnom luku završila malo pored suprotne vratnice.

Konkretne prilike ‘Bili’ su imali u 16. i 18. minuti. Prvo je Mikanović odradio odličan posao iznošenjem lopte iz vlastite polovice i protrčavanjem sve do protivničkog šesnaesterca, njegov ubačaj u sredinu sa sedam je metara dodirom pokušao Mlakar proslijediti u suprotni kut, ali lopta je odskočila tik uz vratnicu. Nakon sedmog ubačaja iz kuta i kratko odbijene lopte gosti su imali novu dobru situaciju, no Elezov pokušaj s dvanaest metara od bloka je završio u osmom korneru za Hajduk, ni iz njega gosti nisu natjerali Suška na ozbiljniju reakciju.

Vrlo visoko su bile postavljene posljednje linije obiju momčadi pa smo većinom gledali igru s dosta neforsiranih pogrešaka na sredini terena, zahvaljujući dobrom intezitetu s obje strane. U 29. minuti su gosti uspijeli vrlo izravnom igrom probiti domaćine, ali Krovinovićev prvi dodir poslije kojeg je mogao izaći u jedan na jedan sa Suškom nije bio dobar pa je propala i ta situacija za Dambrauskasovu momčad.

‘Bili’ su u 32. minuti konačno uspjeli zaprijetiti iz kornera i pri tom bili vrlo blizu pogotka. Krovinovićev ubačaj s desnog ruba peterca je u velikoj gužvi glavom uspio zahvatiti Melnjak i snažnim udarcem zatresti gredu, lopta se spuštala na gol crtu, ali je pri tom dodirnula Suška od kojeg se u nevjerojatnom raspletu odbila u još jedan, dvanaesti ubačaj iz kuta za goste u dotadašnjem dijelu utakmice!

Vrlo lijepu akciju gosti su odigrali u 44. minuti, u završnici se Biuk po lijevoj strani napada sjurio u šesnaesterac i odigrao preciznu loptu desno za usamljenog Ljubičića koji se na pet metara od vrata u čistoj gol prilici umjesto na zamah, odlučio na postavljanje noge, pa je njegov slabašan pokušaj uspio blokirati Hoxha, a u nastavku loptu skupiti Sušak.

Bila je to i posljednja situacija što se prilika tiče u prvom dijelu, ali ne i zanimljivost. Na isteku 45. minute Jović je poslije glasnog krika Kvržića dao opomenu Biuku (zbog koje će propustiti iduće kolo), iako je iz usporene snimke blago rečeno upitno što je u cijelom duelu ‘kartona vrijedno’.

Uvod drugog dijela prošao je u posjedom nešto izraženijoj dominaciji Hajduka, ali bez ikakvih uzbuđenja u posljednjim trećinama. Zbog takvog raspleta u nastavku strateg gostiju se u 58. minuti odlučio na prvu promjenu te je umjesto Biuka u igru poslao Kačaniklića.

Domaćini su u 59. minuti odigrali akciju po desnoj strani napada, u završnici je Crnac petom proigrao Marinu koji je u padu iskosa iz teške pozicije pucao u bliži kut, nedovoljno izazovno za sigurnog i dobro postavljenog Kalinića.

Uskoro se na promjene odlučio i Zekić, na teren su u 61. minuti umjesto Krstanovića i Crnca istrčali Zapata i Tepšić. Tri minute poslije Jović je propustio svirati i sankcionirati čisti prekršaj za opomenu Fossatija nad Zapatom na osamnaest metara od gostujućih vrata. Nagazio je evidentno Talijan Kolumbijca, ali Jović mu je samo odmahnuo rukom na njegove agresivne proteste.

Hajduk je prvi put u nastavku zaprijetio u 66. minuti kada je na lijevoj strani napada izigran pritisak protivnika te je lopta lijepo ostavljena za Mlakara, ali slovenski napadač loše je pucao po sredini gola s dvadesetak metara. Pokazat će se da mu je zbog ozljede prepone to bilo i posljednje što je odigrao na utakmici. Umjesto njega ušao je Lovrencsics.

Zapata se u 73. minuti desno iskosa s dvadeset metara odlučio gađati suprotni gornji kut Kalinićev vrata, poslao je loptu malo iznad okvira.

Dambrauskasov pokušaj ‘nasilnog’ dolaska do pogotka potvrdio se u 81. minuti kada je umjesto Čoline (koji je cijeli susret odigrao u sredini veznog reda) uveo Simića i poslao ga u napad da pokuša spuštati lopte svojim napadačima.

U 90. minuti je Katić kvalitetno probio lijevu stranu napada i sjurio se do ruba šesnaestaesterca gdje ga je Kvržić odgurnuo u reklame iza terena. Jović i VAR kolege odlučili su da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Ni do kraja susreta, više od šest minuta nadoknade, nismo vidjeli ‘ništa novo’ na terenu. Konstantna borba za svaku loptu, dio terena i prostor rezultirali su brojnim, brojnim pogreškama u dodavanjima i nepovezanoj igri, što smo uostalom i gledali gotovo čitavu utakmicu.

U sljedećem kolu ‘Farmaceuti’ gostuju u Velikoj Gorici kod Gorice dok će Hajduk na Poljudu biti domaćin Hrvatskom dragovoljcu.

U prvom dvoboju nedjeljnog programa 32. dionice HT Prve lige Slaven Belupo će od 17 sati na stadionu Ivan Kušak Apaš dočekati Hajduk. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna sraza Bili su upisali dvije pobjede u Splitu (2:0 i 3:1) dok su Farmaceuti slavili su Koprivnici (3:2).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Bogojevića dok su Zirdum, Bosec i Kocijan ozlijeđeni. Kod gostiju nedostaju suspendirani Livaja i Nikola Kalinić te Eduok, Atanasov, Grgić, Vuković i Sahiti koji se oporavljaju od povreda.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi sraza izjavio: “Motiva uvijek ima, ali nekad si u dobrom trenutku, a nekad nisi. Igrali smo ovdje i protiv Osijeka i Dinama, nismo bili u podređenom položaju, ali nismo bili ni opasni prema naprijed. Očekujem sad da ćemo biti kao momčad jaki i da će se neki pojedinac iz toga ostvariti u kvaliteti. Što se tiče toga da možemo Hajduk izbaciti iz utrke za naslov, ne bih to gledao na taj način, mene ne zanima s kim igramo, moramo biti motivirani zbog sebe i kluba.”

Strateg Hajduka Valdas Dambrauskas je rekao: “Utakmica koja nas iščekuje se ne razlikuje puno od one s Dinamom jer nam i dalje poraz ili izjednačeni  rezultat nisu opcija. Želja nam je osvojiti sva tri boda kako bi održali naš san živim. Bez obzira u kakvoj je formi Slaven Belupo, moramo biti fokusirani na sebe i ako odigramo s istom željom, posvećenošću i kvalitetom kao i u protekloj utakmici onda smatram da možemo očekivati izrazito pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Luka Pušić, Anto Marić i Ante Čulina dok su za VAR zaduženi Ante Čuljak (Zagreb) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.