Slavlje Arsenala protiv Valencije; remi u Frankfurtu (VIDEO)

Europa League / Twitter

Večeras su odigrane prve dvije polufinalne utakmice Europske lige. Arsenal je na svom terenu svladao Valenciju dok su u Frankfurtu remizirali Eintracht i Chelsea.

Valencia je dobro otvorila utakmicu u Londonu. Veliku šansu u devetoj je minuti promašio stoper Garay ali gosti dvije minute kasnije stižu do vodstva. Korner je izveo Dani Parejo, na drugoj stativi skočio je Rodrigo koji prosljeđuje loptu, a Diakhaby zabija za 0:1.

Imala je Valencia nakon toga još dvije šanse za povećanje prednosti. U 15. minuti Cech dobro brani opasan pokušaj Pareja a minutu kasnije opasan je Guedes koji puca preko gola.

U 18. minuti Arsenal poravnava na 1:1. U dobroj šansi našao se Aubameyang koji se dobro snalazi i upošljava Lacazettea, a francuski napadač na prazan gol poentira.

Isti igrač osam minuta kasnije donosi ‘Topnicima’ preokret. Xhaka je ubacio loptu, Roncaglia je jako loše reagirao, nije pazio na Lacazettea, a ovaj drugi put zabija za 2:1.

Konačan rezultat i još jedan važan gol Arsenal zabija u prvoj minuti sudačke nadoknade, strijelac je asistent kod prvog gola – Aubameyang.

U drugoj utakmici igranoj u Frankfurtu neodlučeno su odigrali Eintracht i Chelsea.

Srpska kombinacija u 23. minuti dovela je domaće u vodstvo. Kostić je ubacio a Luka Jović lijepo pogodio za 1:0.

Chelsea je do poravnanja stigao u zadnjim minutama prvog dijela što je na kraju bio i konačan rezultat. Nakon jednog kornera i gužve u kaznenom prostoru Loftus-Cheek ostavlja loptu Pedru, a španjolski nogometaš vrlo lijepo pogađa za 1:1.

Eintracht je nakon postignutog gola potpuno nestao s terena, a gosti iz Londona posebno su bili dominantni u drugom dijelu, ali do novog pogotka i važne pobjede nisu uspjeli doći.

Mateo Kovačić u redovima ‘plavaca’ odigrao je posljednjih desetak minuta, dok kod domaćih nije bilo Ante Rebića zbog žutih kartona.

Uzvrati na Mestalli i Stamford Bridgeu igraju se za sedam dana.