Slavlje Dinama na Maksimiru protiv Slaven Belupa (VIDEO)

U posljednjem susretu 21. kola Dinamo je pred 2 383 gledatelja na Maksimiru svladao Slaven Belupo rezultatom 3:0.

Vrlo skromno bilo je prvo poluvrijeme na Maksimiru. Dinamo je potpuno izmijenio sastav, niti jedan igrač koji je započeo utakmicu u četvrtak protiv Viktorie Plzen nije startao danas. Valja izdvojiti tek solo prodor Atiewmena no njegov ubačaj uspjela je riješiti obrana Slaven Belupa. Najbolju šansu u prvom dijelu Slaven je imao u posljednjim minutama. Pogrešno je loptu ispucao Zagorac u 44. minuti, ona stiže do Bogojevića koji na kraju puca s vrha kaznenog prostora, ali to na kraju brani vratar Dinama.

Dobar dio prvog poluvremena bio je identičan prvom. Dinamo je dominirao kroz posjed dok su gosti čekali svoju šansu preko kontri, no niti jedna ekipa uspijevala ozbiljnije zaprijetiti do 65. minute. U toj minuti u prilici se našao Komnen Andrić koji sjajnim lažnjakom vara protivnika, na kraju puca ali njegov pokušaj sjajno brani Ivan Filipović.

Dvije minute kasnije Dinamo je stigao do vodstva. Majer je gurnuo loptu na desnu stranu do Izeta Hajrovića, ovaj se izborio za udarac, i sjajno pogodio mrežu Filipovića.

Deset minuta kasnije Dinamo je udvostručio svoju prednost. Još jedan vrlo lijep zgoditak, ovog puta pogodio je Mislav Oršić, njegov peti zgoditak u prvenstvu.

U 84. minuti Andrić se našao u još jednoj dobroj situaciji, no njega je opet zaustavio Filipović. Tri minute kasnije, nova šansa za Dinamo. Oršić je sjajno prošao i izborio puno prostora za domaće, uposlio je Majera koji je gađao lijevom nogom, ali pogodio je vratnicu.

Konačan rezultat u 88. minuti postavlja Mario Musa. Sedam minuta nakon ulaska u igru Musa se našao u šansi, te je pogodio za 3:0.

Dinamo se ovim slavljem učvrstio na prvoj poziciji s 54 boda, 14 više od Osijeka. Slaven Belupo je sedmi s 21 bodom.

Nakon poraza od Viktorije u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige Dinamo u Maksimiru od 17:30 u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige dočekuje Slaven Belupo.

Plavi su u obje dosadašnje ovosezonske prvenstvene utakmice osvojili tri boda. U Maksimiru su slavili 2:1 dok je u Koprivnici završilo 2:0. Dinamo je pogotkom Oršića bio bolji i u četvrtfinalu kupa.