Španjolska nakon produžetaka bolja od Hrvatske u četvrtfinalu U21 Eura (VIDEO)

Završio je put izabranika Igora Bišćana na U21 Europskom prvenstvu. U četvrtfinalnom ogledu koji je uz prisustvo navijača odigran na Ljudskom vrtu u Mariboru mladi Vatreni su poraženi od Španjolske nakon 120 minuta igre rezultatom 2:1 (1:1/0:0).

Junak pobjede bio je Javi Puado koji je zabio dva gola. Prvi u 66., a potom i odlučujući u 110. minuti dok je nadu Hrvatskoj u 94. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio Stipe Biuk dao Luka Ivanušec.

Španjolska će u polufinalu igrati s boljim iz večerašnjeg okršaja Portugala i Italije dok mladi hrvatski reprezentativci mogu biti ponosni činjenicom da su prva generacija kojoj je za nogom pošlo proći grupnu fazu natjecanja.

Prvi pokušaj na susretu vidjeli smo u 7. minuti kada se Ivanušec pored Diaza izborio za udarac s dvadesetak metara, no lopta je prošla malo pored stative. Minutu kasnije uzvratili su Španjolci duplim pasom Garcije i Diaza, ali u posljednji trenutak do lopte dolaze Bradarić.

Beltranov dalekometni pokušaj iz 14. minute nije pronašao put do okvira gola, a minutu kasnije iz daljine je probao i Majer, ali Fernandez lako kupi loptu koja je prethodno završila u bloku.

U 24. minuti smo nakon oduzimanje lopte Ivanušeca na centru igrališta vidjeli brzu akciju mladih Vatrenih u kojoj je Musa uposlio Majera, a on potom na drugoj stativi asistira za Bradarića čiji je udarac završio u bloku Mingueza. Bila je to dobra prilika da Hrvatska ozbiljnije ugrozi vrata Fernandeza.

Španjolska je uzvratila tri minute kasnije preko Brahima Diaza koji sa 18 metara nije bio dovoljno precizan te je loptu poslao pored vratnice. Minutu kasnije Minguez je s desne strane iz prve ubacio u šesnaesterac, a Nino na šest metara nije uspio dobro zahvatiti loptu tako da je pripala dobra prilika da svoju momčad dovede u vodstvo.

Bradarić je u 36. minuti ubačajem s lijeve strane odlično na rubu kaznenog prostora pronašao Majera, no njegov udarac iz dobre pozicije je blokirao pravovremeni Pedrosa.

Dobru priliku na otvaranju drugog dijela propustila je Španjolska. Beltran je dubinskim dodavanjem odlično uposlio Nina, ali pravovremeno je s gol crte izašao Šemper koji je tako uspio na vrijeme intervenirati. U nastavku akcije lopta dolazi do Bryana Gila koji se pored Majera nije uspio izboriti za udarac.

Hrvatska je uzvratila u 50. minuti preko Ivanušeca koji je pored Pedrose pucao s desetak metara iskosa, no nije pogodio okvir gola.

Nino je u 55. minuti uspio proslijediti loptu do Diaza, a njegov udarac sa sedam metara iskosa nije bio dovoljno precizan.

Šemper je u 63. minuti odlično obranio pokušaj Puada koji je ostao usamljen nakon ubačaja Garcije iz slobodnog udarca. U nastavku akcije mrežu mladih Vatrenih je uspio zatresti Cuenca, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Španjolska do vodstva ipak dolazi u 66. minuti kada je s prve stative Šempera matirao Puado nakon što ga je ubačajem s lijeve strane pronašao Gil.

Bryan Gil je i u 73. minuti dobro ubacio u peterac, ali Villar nije uspio skrenuti loptu prema golu Šempera.

Šest minuta kasnije Šutalo je ostavio loptu za Ivanušeca koji se odlučio na udarac s dvadesetak metara, međutim vratar Fernandez nije se dao iznenaditi. U 80. minuti ponovno je u akciji Šutalo koji je ovaj put na identičnom mjestu pripremio priliku za Đuraseka, ali on je loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Veliku priliku za novi pogodak Španjolska je propustila u 83. minuti kada je Puado povratnim dodavanjem u idealnu šansu izbacio Pina, a on iz peterca loše reagira i šalje loptu iznad grede. Samo minutu kasnije isti igrač je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Šemper dobrom intervencijom spašava svoju mrežu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Giuillamon je prekršajem u kaznenom prostoru zaustavio prodor Biuka, a sudac Kruashvili je bez dileme pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Luka Ivanušec koji je vratar poslao u jednu, a loptu pod gredu na drugu stranu time izborivši produžetke.

U četvrtoj minuti produžetka Villar je iz prve pucao sa 17 metara, no Šemper je spreman na njegov pokušaj te odbija loptu u korner. Miranda je u 105. minuti odlično povratnom loptom asistirao za Garciju, a on je pucao tik uz prvu vratnicu.

Španjolska do novog vodstva dolazi u 110. minuti. Cucurella je dugim dodavanjem uposlio Puada koji bježi Vuškoviću. Kad se već činilo da će Gvardiol i Šemper uspjeti zaustaviti napadača Espanyola on se ipak uspio izboriti za udarac te poslati loptu u mrežu.

Do konca produžetaka izabranici Igora Bišćana nisu uspjeli kreirati priliku kojom bi zaprijetili golu Španjolske.

Četvrtfinale:

Budimpešta: Nizozemska – Francuska 2:1
Székesfehérvár: Danska – Njemačka 21:00
Maribor: Španjolska – Hrvatska 2:1 nakon produžetaka
Ljubljana: Portugal – Italija 21:00

Polufinala se igraju 3. lipnja u Székesfehérváru i Mariboru dok je finale na rasporedu 6. lipnja u Ljubljani.