Španjolska u Elcheu deklasirala Hrvatsku (VIDEO)

Hrvatska nogometna reprezentacija je u prvom nastupu u UEFA Ligi nacija uvjerljivo u Elcheu poražena od Španjolske rezultatom 6:0 (3:0). Junak dvoboja je bio Marco Asensio koji je sudjelovao kod čak pet golova. Najteži je to poraz Vatrenih u povijesti, a prethodno je negativni rekord držao poraz od 5:1 od Engleske na Wembleyju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Izabranici Luis Enriquea su tako učvrstili vodeće mjesto ljestvice nakon što su u subotu na Wembleyju svladali Englesku sa 1:2.

Usprkos uvjerljivom porazu Vatreni su bili opasniji u uvodnom dijelu utakmice, ali Rakitić, Santini i Perišić nisu uspjeli poentirati iz izglednih prilika.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 24. minuti kada je nakon ubačaja Carvajala efektnim udarcem glavom poentirao Saul Niguez.

U 33. i 35. minuti vodstvo domaćina je udarcima iz daljine povećao Asensio, a njegov drugi pogodak je naknadno zabilježen kao autogol Lovre Kalinića nakon što se lopta poslije vratnice i njegovih leđa odbila u mrežu.

Na samom startu drugog poluvremena novi pogodak za Španjolsku, nakon odlične akcije Asensio je uposlio Rodriga za njegov prvi pogodan u večerašnjem duelu.

U 57. minuti peti pogodak Španjolske je nakon ubačaja iz kuta Asensija postigao kapetan Sergio Ramos.

U 70. miuti Asensio je upisao novu asistenciju, a ovaj put se u stijelce upisao Isco.

Hrvatska idući nastup u ovom natjecanju ima 12. listopada kada će na Rujevici bez prisustva gledatelja igrati protiv Engleske.