Split Tommy u majstorici svladao Futsal Dinamo i izborio finale s Nacionalom

Split Tommy

FC Split Tommy je u trećoj presudnoj utakmici doigravanja na domaćem parketu slavio s 3:0 protiv MNK Futsal Dinama. Plavi su tijekom utakmice bili u podređenom položaju, a domaćin je nizao prilike i pogotke koji su ga odveli u veliko finale Prvenstva Hrvatske.

Prvo poluvrijeme Dinama za zaborav. Tek pokoji pokušaj iz prekida ili polukontre ali ništa ozbiljno po vratara Žarka Luketina. Split je dominirao, pritiskao, a lopte prolazile pored gola Gorana Škorića. U 6. minuti nakon odlične akcije poentira Ante Ćorluka iz blizine na drugoj stativi. Split se ne povlači i ubacuje u brzinu više igrajući povremeno i presing. Ponovno redaju prilike, pogodili su i stativu da bi u 17. minuti ponovno iz blizine zabio Španjolac Jesus.

Nastavak je bio repriza 1. poluvremena. Škorić spašava mrežu. Pokušaji Dinama dugim loptama po zraku, ili kratkima po parketu prema napadačima bili su lak zalogaj za Split. S druge strane domaćin je nastavio svoju igru i redao šanse da bi Saša Babić zabio za 3:0 u 31. minuti.

Dinamo nakon time outa koji je pozvao trener Martić od 34. minute igra s igračem vratarem. Nekoliko puta lopta je ostavljana Grbeši i Prgometu na udarac ali ništa opasno po vratara Splita Žarka Luketina.

Split Tommy ove godine zasluženo igra reprizu prošlogodišnjeg finala protiv Nacionala.