Štajerski derbi bez pobjednika (VIDEO)

Pobjedom u derbiju protiv Domžala, Olimpija došla je na osam bodova od Maribora koji je u štajerskom derbiju dobio tek bod protiv Celja dok je Krško praktički već drugoligaš.

Domžale na domaćem stadionu nisu pružile prevelik otpor Ljubljančanima. Aktualne prvake u vodstvo je doveo Mario Jurčević u 30. minuti kad je neuspješnim centaršutom lopta završila iza leđa golmana Krševana Santinija koji je u Sloveniji na posudbi iz Osijeka.

Odlična solo akcija Gorana Brkića podebljala je vodstvo Olimpije, a Amedej Vetrih vratio je nadu Domžalama golom u 55. minuti da bi pocrvenio četiri minute kasnije. Nakon lijepe asistencije Roka Kidriča konačni rezultat postavio je Stefan Savić.

Još isti dan su igrali i Mariborčani te su ispred nekih četiri tisuće gledatelja upisali jedan bod. U vodstvo je domaćine doveo Gregor Bajde dok je bod za rivale iz Celja zaradio nekadašnji član Milana i Leeds Uniteda Žan Benedičič. Usprkos kasnom zgoditku gostiju Mariborčani će sami priznati da je rezultat pošten. Gledajući samo statistiku, Celje je dominiralo te je uputilo čak 23 udarca na vrata Kenana Pirića nasuprot Mariborovih šest.

U eru nakon Marijana Pušnika Rudar iz Velenja ušao je remijem s Goricom. Nekadašnji trener Hajduka u klubu ostaje kao sportski direktor dok ga je na klupi zamijenio Almir Sulejmanović. Do 82. minute Knapi su se nadali doći do tri boda, ali je tada za goste gol postigao u Austriji rođeni Adel Halilović.

Slabiji debi na klupi novog kluba imao je Andrej Panadić. 50-godišnji nekadašnji branič zagrebačkog Dinama, koji je više godina igrao u njemačkoj Bundesligi, je s Krškim izgubio protiv Triglava iz Kranja. Nije mu pomoglo ni rano vodstvo nakon zgoditka hrvatskog napadača Marina Perića. Konačni rezultat 1:3 znači da je Krško sa 16 osvojenih bodova čak 9 bodova od devetog mjesta koje donosi dodatne kvalifikacije za opstanak uligi.

Mura nastavlja igrati po principu toplo-hladno. Za vikend su zgazili Aluminij iz Kidričeva s čak 3:0 te su time došli na samo dva boda od trećeg mjesta na ljestvici koje vodi u europska natjecanja. Domaćini su igrali u posebnim dresovima kojima obilježavaju 100 godina priključenja Prekmurja Državi SHS.