Sučić i Ljubičić donijeli pobjedu mladim Vatrenima u Finskoj (VIDEO)

Izabranici Igora Bišćana su i u drugom kolu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo upisali pobjedu. Nakon što su u Velikoj Gorici svladali Azerbajdžan danas su pred 2.903 gledatelja u Oulu bili bolji od Finske rezultatom 0:2 (0:0).

Strijelac prvog pogotka na susretu bio je Luka Sučić koji je u 73. minuti realizirao kazneni udarac izboren od strane Antonija Marina dok je konačni rezultat u 87. minuti lijepom egzekucijom iz okreta postavio Marin Ljubičić.

Mladi Vatreni tako sa šest bodova čekaju utakmice u listopadu kada ih očekuju ispiti protiv Norveške u Varaždinu te gostovanje kod Azerbajdžana.

Domaćini su u već prvoj minuti mogli doći do prednosti. Veliku pogrešku napravio je Liber kojem je na dvadesetak metara loptu ukrao Skytta, desetka Finske je potom zaobišao i vratara Pandura, ali iz idealne pozicije nije pogodio okvir gola.

Dobra akcija Finske uslijedila je i u 4. minuti kada Olusanya iz kaznenog prostora nije uspio uputiti kvalitetniji udarac prema golu Pandura.

U istoj minuti kontru je odigrala i Hrvatska. Marin je povukao loptu nakon čega je uposlio Sučića, a njegov udarac s 15-ak metara završava u bloku domaće obrane.

Suhonen je u 14. minuti gađao suprotni kut s desetak metara iskosa, no lopta je prošla pokraj stative. Hrvatska je uzvratila dvije minute kasnije kada nakon kombinacije iz kornera lopta dolazi do Marina, a on je s 15-ak metara pucao pored gola.

Kačavenda se u 42. minuti nakon prodora izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, no Sinisalo uz pomoć bloka čuva svoju mrežu.

Prvu opasniju situaciju u nastavku pripremili su Finci. Antman je probio po desnoj strani napada nakon čega je uposlio Skyttu, a njegov udarac nije bio dovoljno dobar da ugrozi gol Pandura.

U 60. minuti Suhonen je uposlio Olusanyu čiji udarac završava u bloku Krizmanića, a u nastavku akcije lopta opet dolazi do Suhonena koji se odlučio za udarac skoro iz mrtvog kuta kojeg Pandur brani.

Kačavenda je u 63. minuti upornim i brzim trkom izborio priliku da ugrozi gol Finske, no na koncu nije bilo dovoljno snage da uputi kvalitetan udarac.

Markhiyev je u 70. minuti prodor Marina zaustavio prekršajem na 15 metara zbog čega je portugalski sudac Ferreira pokazao na bijelu točku u korist mladih Vatrenih. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Sučić koji je Sinisala poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Boško Šutalo je u 74. minuti izvrsnim uklizavanjem zaustavio obećavajući prodor Hakansa. Dobar prodor Kačavende po desnoj strani u 82. minuti završio je udarcem kojeg je obranio golman Finske.

Krizmanić je u 86. minuti nespretno spustio loptu za Skyttu, a on s 15 metara šalje loptu iznad gola Hrvatske.

Pitanje pobjednika je u 87. minuti riješio Marin Ljubičić koji je s desetak metara iskosa udarcem nakon okreta svladao Sinisala. Prethodno ubačaj Boška Šutala s desne strane nije uspio iz šesnaesterca izbaciti Tihi.

Suhonen se u 89. minuti fantastičnim driblingom oslobodio dva igrača Hrvatske, no njegov udarac potom u korner odbija Pandur.

Bušnja je u 91. minuti okušao udarac iz daljine, a lopta je prošla malo iznad gola Finske. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Nakon zadnjeg sučevog zvižduka došlo je do međusobnog naguravanja između Suhonena i Mitrovića, a Portugalac Ferreira je obojici pokazao crveni karton.

Norveška – Estonija 12.10.

Domaćini sljedećeg U21 Europskog prvenstva koje se igra 2023. godine su Rumunjska i Gruzija. Plasman na kontinentalnu smotru će izboriti devet pobjednika kvalifikacijskih skupina kao i najbolja drugoplasirana momčad dok će preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija igrati play-off za posljednja četiri mjesta.