Sudačka komisija utvrdila da je Šibenik na Maksimiru oštećen za dva kaznena udarca

Glavni sudac Jakov Titlić i VAR sudac Ivan Matić oštetili su Šibenik za dva kaznena udarca na Maksimiru pri rezultatu 4:0 za Dinamo, objavila je Sudačka komisija HNS-a prilikom analize suđenja 34. kola SuperSport HNL-a.

Riječ je o situacijama kada je Moharramija i Josipa Šutala lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru Plavih.

Komisija je također utvrdila da je Ivan Bebek nakon pomoći VAR suca Fran Jovića opravdano dosudio kazneni udarac za Istru 1961 u srazu s Goricom nakon što je Tomečaka lopta na rubu šesnaesterca pogodila u ruku. Također je opravdano promijenio svoju odluku iz sudačke nadoknade kad je nakon opasnog starta Mahmouda prvotno dosuđeni kazneni udarac za Goricu pretvorio u indirekt.

Sudačka analiza 34. kola SuperSport HNL-a:

ISTRA 1961 – GORICA

Sudac: Ivan Bebek. Pomoćni suci: Luka Pajić i Željko Bučar. VAR sudac: Fran Jović.

30. minuta: Sudac utakmice nije ispravno procijenio incident unutar kaznena prostora kada branič Gorice čini prekršaj “kažnjive igre rukom”. Opravdana VAR intervencija omogućava sucu ponovni pregled incidenta (OFR), nakon čega sudac ispravno dosuđuje kazneni udarac. KNS HNS-a očekuje u ovakvim izazovima ispravnu interpretaciju PNI-a od sudačkih timova u terenu za igru.

90.+6 minuta: Odluka suca utakmice “kazneni udarac” neispravna je interpretacija Pravila XIV. VAR sudac opravdano poziva suca na pregled (OFR) odluke kaznenog udarca. Sudac utakmice tijekom pregleda incidenta činjenično je utvrdio da ne postoji prekršaj PNI-e dostatan za dosuđivanje kaznenog udarca i ispravno promijenio prethodno donesenu odluku u skladu sa smjernicama i duhom pravila.

DINAMO – ŠIBENIK

Sudac: Jakov Titlić. Pomoćni suci: Hrvoje Radić i Vice Vidović. VAR sudac: Ivan Matić.

76. minuta: Neispravna procjena suca utakmice u interpretaciji Pravila XIV (kazneni udarac). Incident u kojem branič Dinama u svome kaznenom prostoru  zaustavlja loptu rukom koja je jasno udaljena od tijela razmatranjima PNI-e smatra se “prekršajem kažnjive igre rukom”. KNS HNS-a u incidentima ovakve prirode očekuje obaveznu VAR intervenciju.

79. minuta: Neispravna procjena suca utakmice u interpretaciji Pravila XIV (kazneni udarac). Branič Dinama j,e nakon odbijene lopte od vlastite noge, dodatnom kretnjom ruke ostvario kontakt s loptom unutar vlastita kaznena prostora koji se razmatra jasnim prekršajem “kažnjive igre rukom”. KNS HNS-a u incidentima ovakve prirode očekuje obaveznu VAR intervenciju.