Sudačka nadoknada (Lokomotiva:Rijeka 1:0) Križarić i Fejer iznervirali mirnog Keka

U posljednoj utakmici 24. kola MaxTv Prve lige, ovoga se puta pod ekspertizom našao čakovečki arbitar Igor Križarić, zajedno sa svojim pomoćnicima Mirom Grgićem iz Osijeka i Draženom Fejerom iz Bjelovara.

Iskusnoj trojci dodijeljen je derbi susret susjeda na tablici između Lokomotive i Rijeke.

Bez obzira na derbi, momčadi su u vrlo komfornoj situaciji, Rijeka je gotovo sigurno druga, dok se Lokomotiva bori s Hajdukom za treću poziciju, koje vodi u europska natjecanja.Obje ekipe teže igri i nadigravanju i Križarića nije očekivala posebno teška utakmica za suđenje.

Uvod u utakmicu bio je dosta mlak, nadigravanje na sredini terena, sve do 10. minute kada u jednoj opasnoj akciji Rijeka postiže gol koji joj je poništen zbog zaleđa koje je signalizirao drugi pomoćni sudac Fejer, i to neopravdano.

U 13. minuti ponovo je Fejer u žiži zbivanja, označuje zaleđe Balaja gdje sam kreće prema golu Lokomotive, dojma smo da istog nema. A i naputak sucima jest da se u takvim situacijama prednost daje napadačima..

Utakmica bez tempa i prigoda, Rijeka je napadala, Lokomotiva se branila, aKrižarići nije imao puno posla, uz par klasičnih HNLmdash;ovskih prekršaja,u 26. minuti ne sudi očiti prekršaj ispred njega za Rijeku

Fejer
očito nije u utakmici, i u 31. minuti nakon kornera Tomasova, ponovo označuje zaleđe istog igrača, a na snimci se vidi kako je i loše postavljen te je donio potpuno krivu odluku.

Završio je poluvrijeme bez nadoknade, iako je u 33. minuti ozlijeđenog Šovšića zamijenio Begonja, uz još par zaustavljanja igre za ukazivanje pomoći.

I sam Križarić je ovu utakmicu shvatio kao odrađivanje posla, pa mu je kretanje bilo na razini županjskih liga, više je stajao nego trčao, stilski to nije izgledalo nimalo lijepo, pa ga tako vidimo sa zviždaljkom u ustima pri dosuđivanju neizravnog slobodnog udarca u 51. minuti.

Manjak kretanja i trčanja osobito se vidio u 75. minuti, kad je prekasno označio prekršaj na Radoševiću s dvije noge, gdje se skoro zgužvalo u inače mirnoj utakmici.

U 66. minuti opravdano dodjeljuje opomenu Radoševiću, u opasnoj kontri Lokomotive.

I kad niste u utakmici, očekivano se u 88. minuti dogodila situacija koja je značajno utjecala na ovu na momente jako dosadnu utakmicu.

Prvo Fejer ne označava zaleđe Gržana, koji iz zaleđa dolazi do lopte, a potom u nastavku akcije, Križarić međusobno navlačenje Vešovića i Rukavine, prosuđuje kao najstrožu kaznu za Lokomotivu. U tom svemu na intervenciju 4. suca isključuje i trenera gostiju Keka.

Prvi pomoćni Miro Grgić i nije imao puno posla, a ono što je imao, obavio je odlično, primjerice u 52. minuti zaleđe Sharbinija, te u 62. minuti zaleđe Tomasova.

U zaključku, u ne previše teškoj utakmici za suđenje Križarić se nije proslavio, a drugi pomoćni Fejer direktni je krivac što se Rijeka vraća pod stijene Kantride pognute glave.