Super efikasna i atraktivna nedjelja u Deželi

Grafika: prvaliga.si

U tri nedjeljna susreta Prve lige Telekom Slovenije postignuto je čak 17 pogodaka, od kojih je onaj Nina Koutera iz Mure zaokružio po svim svjetskim medijima. Vrh ljestvice zauzeo je Maribor, dok su Olimpija i Domžale doživjeli nove bolne udarce.

Nakon uspješno odrađenog europskog četvrtka protiv gruzinske Chikhure nogometaši Maribora očito su se oslobodili pritiska i napunili mrežu Aluminija.

Susret u Kidričevom obilježio je nezaustavljivi napadač Jasmin Mešanović, koji je uz hat-trick izborio i udarac s bijele točke, a domaćini mogu biti zadovoljni što su uz katastrofalnu predstavu obrane s dva postignuta pogotka ipak uspjeli barem malo obradovati svoje navijače.

Uvodnih 14 minuta susreta protiv Celja za ljubljansku Olimpiju proteklo je kao u najljepšim snovima. Pogocima Nika Kapuna i Stefana Savića Zmajčeki su naširoko otvorili vrata do prve prvenstvene pobjede u sezoni, no njihovi navijači u skoro praznim Stožicama na kraju su morali biti zadovoljni i osvojenim bodom. Celje je nakon pogotka Juciea Lupete u završnici prvog poluvremena preuzelo konce igre u svoje noge te u posljednjih pola sata susreta promašilo nekoliko lijepih prilika za pobjedu.

Drugi šok u samo četiri dana doživjele su Domžale, koje su u četvrtak nesretno završile svoj europski put protiv ruske Ufe, a nakon toga su na vrućem gostovanju u Murskoj Soboti primile petardu u svoju mrežu. Motivirani domaćini od prve minute su krenuli u juriš prema vratima Domžala, koje nisu našle rješenja za Žigu Kousa, Luku Šušnjaru te Nina Koutera, koji je atraktivnim pogotkom za 5:1 nadmudrio gostujućeg vratara Dejana Milića te postao prava internetska zvijezda, dok je na drugoj strani utješni pogodak uz dosta sreće postigao Tonći Mujan.

Puno manje golova bilo je na obje utakmice u ponedjeljak u Novoj Gorici i Velenju, koje su završile podjelom bodova.

Prva liga Telekom Slovenije, 3. kolo: Aluminij – Maribor 2:5 (0:1), Olimpija – Celje 2:2 (2:1), Mura – Domžale 5:1 (2:0), Rudar – Krško 1:1 (0:1), Gorica – Triglav 1:1 (1:0).