Švicarska preokretom u drugom poluvremenu pobijedila Srbiju (VIDEO)

Utakmicu drugog kola grupe E odigrali su Srbija i Švicarska. U sadržajnoj utakmici slavili su Švicarci, i to preokretom u drugom poluvremenu. Bio je to prvi preokret na ovom Svjetskom prvenstvu.

The Ultimate Managed Hosting Platform

U petoj minuti Srbija je prvom prilikom nagovijestila vodeći pogodak. Milivojević je ubacio s desne strane, a udarac Mitrovića glavom brani Yan Sommer. U istoj minuti Srbija stiže do pogotka. Opet je u skoku bio Aleksandar Mitrović, a ovog puta niti Sommer nije mogao ništa sjajnom udarcu napadaču Fulhama.

Prvu ozbiljniju priliku Švicarska je imala u 30. minuti kada Stojković brani dobru priliku Dzemailija. Za kraj prvog poluvremena, u prvoj minuti nadoknade zaprijetio je asistent pogotka Srbije Dušan Tadić, čiji volej odlazi malo preko gola.

Švicarska je do izjednačenja stigla nakon sedam minuta igre u drugom dijelu. Lopta se odbila do Granita Xhake, a veznjak Arsenala sjajno poteže lijevom nogom, te poravnava rezultat na 1:1.

Ubrzo nakon toga, Švicarska je mogla stići do potpunog preokreta. U 58. minuti s desne strane lijevom je nogom dobro pucao Shaqiri, ali njegov udarac završava na stativi.

U 72. minuti u kaznenom prostoru Švicarske napadač Srbije Mitrović bio je u velikoj borbi s dva švicarska braniča, tražio je kazneni udarac, no sudac Felix Brych pokazao je na prekršaj u napadu.

Švicarska je u 90. minuti stigla do potpunog preokreta. Sjajnu kontru istrčao je Shaqiri, a Duško Tošić nije ga uspio zasutaviti. Nogometaš Stoke Citya poentirao je za pobjedu svoje ekipe.

Za Švicarsku je drugo poluvrijeme igrao napadač Dinama Mario Gavranović, kojem se piše i asistencija kod drugog pogotka Švicaraca. Švicarska sada zauzima drugu poziciju s četiri boda dok Srbija ima tri. Ukoliko želi osminu finala, Srbija će u posljednjem kolu morati pobijediti Brazilce.