Teklić u dramatičnom dvoboju srušio Lokomotivu i promovirao Varaždin na drugo mjesto ljestvice

U posljednjem susretu 9. kola SuperSport HNL Varaždin je u Kranjčevićevoj pogotkom Tonija Teklića iz kaznenog udarca u 95. minuti slavio protiv Lokomotive rezultatom 1:2 (0:0).

Gosti su poveli početkom drugog poluvremena preko dvostrukog strijelca Teklića, a za izjednačenje domaćih je u prvoj minuti sudačke nadoknade poentirao Mateo Marić.

Izabranici Silvija Čabraje usprkos tome nisu upisali prvi neriješeni ishod u dosadašnjem tijeku prvenstvene sezone, nego šesti poraz, a Varaždin je došao do četvrte pobjede kojom je skočio na drugo mjesto poretka.

Dvoboj je bio specifičan i po činjenici da ga je vodila ciparska sudačka ekipa predvođena Chrysovalantisom Theoulijem, a on je u dva navrata pokazao na bijelu točku u korist Varaždina. Prvi kazneni udarac Teklić nije uspio realizirati, no iz drugog je mirno prevario Čavlinu.

Gosti su veliku priliku za vodstvo propustili u 29. minuti kada je Teklić iz kaznenog udarca zatresao gredu nakon čega se lopta odbila u teren za igru. Prethodno je upravo na njemu Bubanja napravio prekršaj u šesnaestercu nakon čega je ciparski sudac Chrysovalantis pokazao na bijelu točku. Zanimljivo da je Čabraja odmah nakon toga odlučio iz igre povući crnogorskog veznjaka, a priliku je dobio Smakaj.

Teklić se iskupio u 51. minuti kada je prihvatio jednu odbijenu loptu na dvadesetak metara od gola, a njegov snažan udarac je potom od bloka Kulenovića završio u desnom kutu domaćeg gola.

Lokomotiva je izjednačila u 91. minuti kada je Milićević iz kornera ubacio na drugu stativu, a Marić je s vrha peterca glavom proslijedio loptu iza leđa Zelenike.

Ni kasno izjednačenje nije domaćinu osiguralo bod. Naime u 95. minuti susreta nakon ubačaja Stanića lopta u šesnaestercu Lokomotive u ruku pogađa De Haasa, a sudac Chrysovalantis je po drugi put na susretu dosudio kazneni udarac u korist Varaždina.

Ponovno je odgovornost preuzeo Teklić koji je ovaj put Čavlinu poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj treći ovosezonski pogodak i veliko slavlje svoje momčadi.

Lokomotiva – Dinamo 18.9. 17:15h

Deveto kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige od 21:05 u Kranjčevićevoj će zaključiti Lokomotiva i Varaždin. Domaćini zbog kartona ne mogu računati na Cokaja, a Kačavenda, Mersinaj i Bošković su ozlijeđeni. Gosti su pak bez suspendiranog Šege, a Lamine, Karabatić i Postonjski imaju problema s povredama.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Vratili smo se sa tri boda iz Pule, bilo bi poželjno da nastavimo u tom ritmu i da spojimo dvije pobjede kako bi se podigli na ljestvici. Varaždin igra izuzetno dobar nogomet. Riječ je o ekipi koja ima energiju, koja jako puno trči i radi na terenu. Mislim da nam predstoji vrlo teška i zahtjevna utakmica.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je za evarazdin izjavio: “Uoči ove sezone moj cilj je bio da igramo kao Lokomotiva. Igraju lijepi i brzi nogomet. Otvoreno uz brze tranzicije prema naprijed. Očigledno imaju problema u obrani pa su vjerojatno zbog toga ostvarili puno manje bodova nego što su trebali, što se tiče igre. Tako da su oni kvalitetna ekipa s puno dobrih i iskusnih igrača, a trener puno prilika daju i mlađim igračima. Kompletna ekipa koja ne ovisi samo o jednom igraču. Vidim da im nedostaje Cokaj, koji im je stožerni igrač i možda je dobro za nas da ga nema. Međutim, oni imaju puno mladih igrača. Stalno dolaze neki novi i dobri igrači. Tako da će ga oni sigurno dobro zamijeniti, pa na kraju možda niti neće biti velike razlike. Oni se vole nadigravali, a to mene veseli i sigurno će biti dobra utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Chrysovalantis Theouli s Cipra kojem će asistirati Michael Soteriou i Pavlos Georgiou, a u VAR sobi će biti Dimitris Solomou i Nicos Egglezou. Dužnost četvrtog suca obnašat će Dario Bel iz Osijeka. Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci).