Tobol golom u 118. minuti eliminirao Hajduka iz Konferencijske lige (VIDEO)

Nakon velike drame i već na prvoj prepreci završio je Hajdukov put u Konferencijskoj ligi. Bolji od Bilih je bio Tobol koji je u uzvratnom susretu nakon produžetaka upisao pobjedu rezultatom 4:1 (3:1/0:0) čime je nadoknadio zaostatak iz prvog dvoboja na Poljudu koji je pripao Hajduku rezultatom 2:0.

Vodeća momčad kazahstanskog prvenstva je do tri gola došla u razdoblju od samo 11 minuta. Strijelac je prvo uz veliku dozu sreće bio Jovančić, a potom je dva gola postigao Sergeev od koji je drugi bio iz sumnjive pozicije. Hajduk je nedugo potom imao priliku da smanji rezultat preko Krovinovića, no njegov pokušaj iz kaznenog udarca obranio je vratar Mokin.

Produžetke gostima pogotkom u 94. minuti utakmice donosi Sahiti, no u istima su slavili domaćini i to golom Tagybergena u 118. minuti kojem je kumovala i loša reakcija golmana Kalinića.

Kazahstanska momčad tako u trećem pretkolu ide na boljeg iz dvoboja slovačke Žiline i ciparskog Apollona dok Hajduk završava svoj put u europskim natjecanjima.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku na utakmici kreirali su nogometaši Hajduka. S desne strane Lovrencsics je u 9. minuti ubacio u šesnaesterac gdje je loptu na drugoj stativi dočekao Mlakar, no njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Mađarski desni bek je u akciji i u 18. minuti kada je ubacio za Ljubičića, no on poslije primanja lopte ipak nije uspio uputiti udarac prema golu domaćih.

Nakon pogreške Krovinovića gosti su u 22. minuti složili brzu kontru kada je Muzhikov odlično uposlio Sergeeva, a njegov udarac s desetak metara iskosa prolazi malo pokraj suprotne stative.

Lovrencsics je u 38. minuti još jednim dobrim ubačajem pripremio šansu za Hajduk. Ovaj put se lopta odbija do Sahitija koji je gađao suprotan kut te mu je malo falilo da zatrese mrežu Mokina.

Tobol uzvraća dvije minute kasnije kada je Muzhikov u šansu izbacio Tošića, no njegov prodor je omeo Vušković tako da srpski napadač nije uspio ugroziti gol Hajduka.

Na otvaranju drugog poluvremena prvi je zaprijetio Tobol. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 48. minuti lopta je plesala po šesnaestercu Hajduka da bi u posljednji trenutak ispred Sergeeva loptu izbio Mlakar.

Tobol uz popriličnu dozu sreće do gola dolazi u 56. minuti. Jovančić se odlučio na udarac s oko 25 metara, a lopta na putu prema golu pogađa Simića, mijenja smjer te hvata vratara Kalinića na suprotnoj nozi.

Već pet minuta kasnije novi pogodak u mreži Bilih. Tošić je izvrsno uposlio Sergeeva koji se pored Vuškovića izborio za udarac kojim je s vrha peterca loptu snažno poslao pod samu gredu Kalinićeva gola

Uragan domaćih nastavio se u 68. minuti kada s lijeve strane Muzhikov ubacuje za Sergeeva, a on s pet metara glavom šalje loptu u prvi kut Hajdukova gola. Gostujući igrači su tom prilikom tražili zaleđe, no suci se nisu oglasili, a VAR u Konferencijskoj ligi nije u upotrebi. Tobol je tako iz tri udarca u okvir gola Hajduka došao do tri zgoditka.

U 70. minuti Marochkin u šesnaestercu ruši Sahitija, a ruski sudac Moskalev je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Krovinović čiji udarac Mokin brani, a uspješan je i nakon što je iz odbijene lopte pucao Mlakar.

Hajduk je posljednji dvadesetak minuta susreta preuzeo incijativu, no do prilika smo čekali do same završnice. U 89. minuti bilježimo ubačaj Lovrencsicsa nakon kojeg je glavom poviš gola pucao Diamantakos. Minutu kasnije nakon ubačaja Dolčeka glavom je pucao i Dimitrov, ali bio je to lagan zadatak za vratara Mokina.

Hajduk do gola vrijednog produžetaka dolazi u 94. minuti. Biuk je odlično probio po lijevoj strani nakon čega je uputio loptu u peterac koju domaći igrači odbijaju do Sahitija, a on je snažnim udarcem s desetak metara matirao Mokina. Bio je to njegov prvijenac u dresu Bilih.

U 95. minuti novi pokušaj iz daljine Jovančića kojeg ovaj put lako brani Kalinić. Uslijedio je pokušaj Hajduka u 102. minuti preko Stipe Biuka. On se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora kojim je gađao suprotni kut, no lopta prolaz malo pokraj stative.

Biuk je u 107. minuti pravovremeno uposlio natrčalog Dolčeka koji je pokušao uposliti Diamantakosa na prvoj stativi, no do lopte prvi dolazi Mokin.

Atanasov je u 115. minuti predao loptu Lobjanidzeu koji se odlučio za udarac s dvadesetak metara, ali loše je to učinio tako da je dobra situacija za Tobol otišla u nepovrat.

Tobol do pogotka vrijednog prolaska dolazi u 118. minuti kada se nečuvani Tagybergen odlučio za udarac s više od 20 metara iskosa koji uz lošu reakciju vratara Kalinića završava u mreži Hajduka.

U 121. minuti Dolček je ubacio za Diamantakosa čiji udarac glavom s pet metara prolazi pokraj suprotne stative. Bila je to posljednja šansa na susretu.