Topčagić u sudačkoj nadoknadi zabio za bod Osijeka kod Lokomotive (VIDEO)

Osijek se u posljednjem susretu 8. kola HT Prve lige na gostovanju kod Lokomotive u Kranjčevićevoj pogotkom u sudačkoj nadoknadi spasio trećeg uzastopnog prvenstvenog poraza.

Junak Bijelo-plavih bio je Mihret Topčagić koji je prvijencem u Prvoj HNL donio bod svojoj momčadi. Na taj način je anulirao vodstvo u koje je domaće doveo Marko Dabro. Gosti su do izjednačenja došli iako su posljednjih petnaestak minuta nakon drugog žutog kartona Ivana Fiolića imali igrača manje.

Kapetan gostiju Mile Škorić je u današnjem dvoboju zabilježio jubilarni 300. nastup u bijelo-plavom dresu. Od toga ih je 258 upisao u prvenstvu, 24 u kupu, a 18 u europskim utakmicama.

Nejašmić je u 7. minuti dubinskim proigravanjem tražio Gržana, ali vratar Nevistić je na vrijeme izašao sa svojih vrata te je stigao do lopte prije napadača gostiju. Minutu kasnije Bohar je s dvadesetak metara loše zahvatio loptu koja je prošla daleko od gola.

Domaćini su u 13. minuti bili prisiljeni obaviti prvu zamjenu nakon što je zbog ozljede igru napustio De Haas priliku je dobio povratnik nakon oporavka od povrede Mersinaj.

Bohar je u 31. minuti iz odlične situacije poslao loptu pored gola nakon što ga je fantastično uposlio Fiolić, ali pogodak ne bi bio priznat ni da je zatresao mrežu obzirom da je pomoćni sudac označio zaleđe.

Nevistić je u 38. minuti odličnom reakcijom izašao kao pobjednik situacije 1 na 1 s Mierezom koji je u priliku došao nakon velike pogreške Mersinaja i njegovog pogrešnog dodavanja.

U 40. minuti Nevistić je na 17 metara prekršajem zaustavio Miereza te je zaradio žuti karton. Gosti su tom prilikom od suca Zebeca tražili i strožu kaznu za golmana Lokomotive.

Iz slobodnog udarca je potom zaprijetio Bohar, a Nevistić odbija loptu do Fiolića koji je s 11 metara pucao iznad gola. Bohar je u šansi i u 44. minuti kada mu je loptu ostavio Gržan, ali njegov udarac iz kaznenog prostora uspio je blokirati Soldo.

Bohar je u 50. minuti ubacio za Škorića čiji udarac brani Nevistić, lopta se potom odbija do Miereza, no sudac Zebec je svirao prekršaj u napadu.

Lokomotiva je u vodstvo došla u 71. minuti preko Marka Dabre. Cipetić je ubacio loptu iz auta koju je Nejašmić nespretno odbio prema Dabri, a on je atraktivnim udarcem pogodivši uz samu stativu matirao Ivušića.

Osijek je u 75. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Milićevićevm zaradio Fiolić.

Soldo u 81. minuti nakon ubačaja iz kuta i lošije reakcije Ivušića nije uspio s druge stative poslati loptu u mrežu Osijeka.

Bočkaj je u 88. minuti pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti, a lopta se odbija od živog zida i završava u korneru.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Kulenović je s dvadesetak metara iskosa iskušao udarac kojem je nedostajalo preciznosti.

Osijek do izjednačenja dolazi u 93. minuti golom Mihreta Topčagića. Lokomotiva nije uspjela otkloniti opasnost pa je Lončar proslijedio loptu za Topčagića koji je snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu iza leđa Pivarića.

Hajduk – Dinamo odgođeno

U posljednjem susretu 8. kola HT Prve lige Lokomotiva od 19:05 u Kranjčevićevoj dočekuje Osijek.

Domaćini za današnji dvoboj ne mogu računati na Maleša, Petraka i Tucija dok kod gostiju nema Kleinheislera, Ndockyta, Brleka i Ercega.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi susreta izjavio: “Tjedna pauza nam je dobro došla za uigravanje novopridošlih igrača. Odigrali smo prijateljsku utakmicu s Mariborom gdje smo se uvjerili kako možemo računati na nove igrače i određene igrače koji do sada nisu participirali s velikom minutažom. Reprezentativci su se vratili u optimalnoj formi, generalno svi su u punom pogonu i konkurirati će za sastav. Osijek je iznimno jak protivnik. Imaju široki i kvalitetni kadar, ozbiljno su vođeni, jedna su od najboljih ekipa u HNL-u, i svjesni smo da nam u nedjeljnom dvoboju neće biti nimalo lako. No također smo pokazali ove sezone kako možemo kvalitetno igrati protiv ekipa iz gornjeg doma tablice. Dati ćemo sve od sebe kako bi bodovi ostali u Kranjčevićevoj.”

Njegov kolega iz Osijeka Nenad Bjelica je dodao: “Radili smo tehnički i taktički, ali i psihološki. Dali smo momčadi tri dana odmora da se malo maknu od nogometa i onoga što smo imali u ovom zadnjem periodu koji nije bio baš zadovoljavajući i koji ne zadovoljava nikoga od nas. Radili smo na automatizmima u igri, vidim po igračima da je momčad osvježena i vjerujem da ćemo u ciklusu od idućih pet utakmica popraviti našu igru koja nije bila na razini koja nas zadovoljava. Mi tražimo pobjedu u svakoj utakmici, ne biramo utakmice po tome u kojoj je pobjeda imperativ, a u kojoj nije. Ista je stvar i protiv Lokomotive koja je na početku prvenstva pokazala da im je prethodna sezona koristila kao jako dobra škola, razvili su mlade i kvalitetne igrače te su brza, agresivna i kvalitetna momčad. Sigurno će biti u skupini četiri, pet momčadi koje će se boriti za vodeće pozicije, ali uvijek sebi stavljamo imperativ pobjede, pokušat ćemo dati svoj maksimum i doći do pobjede.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec (Cestica) kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar) dok će za sigurnost ispred Saveza brinuti Marko Svilić.