Tottenham na pogon Kanea svladao Dinamo (VIDEO)

U prvoj utakmici osmine finala Europske lige Tottenham je u Londonu slavio protiv Dinama rezultatom 2:0 (1:0). Junak pobjede domaćih bio je engleski reprezentativac Harry Kane koji je u dva navrata zatresao mrežu Plavih.

Izabranike Zorana Mamića tako za tjedan dana u Zagrebu očekuje težak zadatak kako bi sustigli zaostatak te izborili plasman među osam najboljih momčadi u ovom natjecanju.

Već u 1. minuti susreta Oršić se nakon pogreške domaćih sjurio prema Llorisu, no u njegovom udarcu nije bilo snage da ozbiljnije zaprijeti francuskom golmanu na vratima Tottenhama.

Momčad koju vodi Jose Mourinho je uzvratila u 5. minuti kada je Son s ruba kaznenog prostora neuspješno ubačajem tražio Allija, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Kane je u 9. minuti zapucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta se odbija od Theophilea te završava u korneru iz kojeg domaćini nisu kreirali ozbiljnu opasnost. S ruba kaznenog prostora Ivanušec je u 21. minuti poslao loptu par metara iznad grede.

Tottenham u vodstvo dolazi na isteku 24. minute. Braniči Dinama nisu ozbiljno shvatili Lamelu koji se nakon solo prodora pored Lauritsena i Theophilea izborio za udarac s desetak metara kojim je zatresao stativu, a odbijenu loptu je u mrežu gostiju pospremio Kane.

Dinamo je prvi udarac u okvir gola Tottenhama uputio u 31. minuti kada je Petković pucao s 18 metara, a sigurnu obranu je upisao Lloris.

Nakon vodećeg pogotka domaće momčadi temo susreta je pao tako da do konca prvog dijela više nismo vidjeli nijednu izglednu situaciji.

Domaćini su u 50. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Ndombele pao u dvoboju s Majerom, no sudac Gozubuyuk nije pokazao na bijelu točku, a VAR je potvrdio njegovu odluku.

Son je u 54. minuti ubačajem pronašao Kane koji je pokušao spustiti loptu za Allija, ali ispred ofenzivca domaćih loptu izbija Lauritsen.

Plavi su novu priliku kreirali u 60. minuti kada je Ivanušec dobrim dodavanjem uposlio Petković, no napadač gostiju iz dobre pozicije nije dobro pucao te je loptu poslao pokraj okvira gola.

Netom nakon ulaska u igru Bale je u 64. minuti sjajnim centaršutem na drugoj stativi asistirao za Bergwijna, a njegov udarac odlično brani Livaković.

Tottenham je vodstvo povećao u 70. minuti novim golom Harryja Kanea. Na ubačaj Auriera s desne strane loše je reagirao Theophile koji je idealno uposlio napadača domaćih, a on bez milosti koristi njegov poklon te preciznim udarcem šalje loptu kroz noge francuskog stopera i vara Livakovića.

U 77. minuti susreta nakon ubačaja iz kuta dobro je glavom pucao Lauritsen, ali obrana domaćih predvođena Daviesom je blokirala njegov pokušaj.

Odlično je u 83. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara pucao Bale, a vratar Dinama dobrom reakcijom prebacuje loptu preko grede.

Loša vijest za Dinamo je i izlazak kapetana Arijana Ademija koji je u 90. minuti zbog ozljede zamijenjen Franjićem.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Bergwijn je iskoristio pogrešku Ristovskog te je pobjegao po lijevoj strani, a onda je ubačajem na drugoj stativi uposlio Balea, no njegov udarac prolazi pokraj stative. Nedugo potom se u prilici našao i Vinicius, ali Livaković brani njegov pokušaj.

Uzvratni susret između Dinama i Tottenhama na raspored je za tjedan dana na stadionu Maksimiru u Zagrebu.