Tottenham u nevjerojatnoj utakmici izbacio Manchester City; Liverpool siguran (VIDEO)

Twitter / Champions League

Večeras su odigrane i druge dvije četvrtfinalne utakmice Lige prvaka. Tottenham je usprkos porazu kod Manchester Citya izborio plasman u polufinale dok je Liverpool potvrdio siguran prolazak protiv Porta.

Manchester City 4-3 Tottenham

U nevjerojatnoj utakmici punoj preokreta i punoj drame Tottenham je poražen na Etihadu, ali je zbog golova u gostima uspio izbaciti Manchester City i plasirati se u polufinale Lige prvaka.

Početak utakmice koji smo imali na Etihadu nismo mogli niti zamisliti. Ludi početak utakmice najavio je Raheem Sterling. Englez sjajnim pogotkom u četvrtoj minuti dovodi domaće u vodstvo.

Tri minute kasnije viđen je novi pogodak. U sedmoj minuti grešku Laportea koristi Son do kojeg dolazi lopta, a ovaj lijepo pogađa za 1:1.

Sjajan uvod u utakmicu nastavljen je u desetoj minuti. Nova greška obrane Citya, lopta dolazi do Heung-Min Sona koji prelijepim udarcem opet plasira loptu u mrežu.

Razmak između prva tri gola bio je po tri minute, a za četvrti smo čekali tek nepunu minutu. Aguero je uposlio Bernarda Silvu koji puca, lopta se odbila od jednog gostujućeg braniča i ulazi u mrežu.

U 21. minuti viđen je drugi preokret danas. Manchester City vraća vodstvo novim pogotkom Sterlinga nakon što mu je vrlo dobru loptu poslao Kevin De Bruyne.

S dvije velike šanse ušao je City u drugo poluvrijeme. U 49. minuti De Bruyne ima slobodni udarac, ali puca preko gola. Minutu kasnije nakon vrlo lijepe akcije domaćih, Lloris bilježi sjajnu intervenciju, a onda i Rose u zadnji trenutak izbija loptu. U 54. minuti De Bruyne još jednom prijeti, ali Lloris brani njegov udarac.

Dominaciju u drugom dijelu City je okrunio u 59. minuti. Sjajan solo prodor De Bruynea koji je proigrao Sergia Aguera, a sjajni argentinski napadač sjajno zabija za 4:2.

Bio je to rezultat koji vodi City dalje, ali Spursi su se i iz toga uspjeli vratiti. U 73. minuti gosti izvode korner, lopta u bok pogađa Fernanda Llorentea i ulazi u mrežu Edersona.

Tu nije bio kraj drami. Dodatno je City pritisnuo Spurse na koncu utakmice i uspjeli su zabiti. Sterling dolazi do hat-tricka, međutim dok je trajalo veliko slavlje domaćih, sudac Cakir dobio je signal iz VAR sobe da je ipak bilo zaleđe.

Porto 1-4 Liverpool

Porto je odigrao vrlo dobrih 45 minuta. Međutim, čak 15 udaraca koji su uputili domaći nisu našli put do mreže Alisona. Već u prvoj minuti zaprijetio je Porto preko Corone koji s ruba šesnaesterca puca malo preko gola.

Nastavio je Porto prijetiti nakon toga, ali nisu uspijevali stići do pogotka koji bi ih vratio u utakmicu. Do pogotka stiže Liverpool, iz prve svoje šanse. Salah je uposlio Sadia Manea koji se snalazi i zabija za 0:1. Pregledavala se snimka zbog potencijalnog zaleđa, ali na kraju je Senegalac ‘za dlaku’ izbjegao nedozvoljenu poziciju.

U 29. minuti u šansi se našao Yacine Brahimi koji puca snažno po sredini gola, Alison brani. U trećoj minuti sudačke nadoknade prijeti Milner ali njegov udarac je blokiran u zadnji tren.

Liverpool se uozbiljio u drugom dijelu i u 65. minuti stiže do novog pogotka. Alexander-Arnold je uposlio Salaha a egipatski reprezentativac posprema loptu u mrežu.

Porto do počasnog pogotka stiže u 69. minuti. Nakon kornera najviše skače Eder Militao koji će od ljeta postati član madridskog Reala, i zabija za 1:3.

Liverpool u 84. minuti postavlja končan rezultat. U strijelce se uspijeva upisati i Virgil Van Dijk koji zabija nakon kornera.

Liverpool će se u polufinalu susresti s Barcelonom.