Tri kaznena udarca u 2-1 slavlju Dinama nad Goricom (VIDEO)

U pretposljednjem susretu programa 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je pred 4 257 gledatelja u Velikoj Gorici rezultatom 1-2 (1-1) svladao Goricu. Jakirovićeva momčad ovim je porazom peto mjesto prvenstvene ljestvice prepustila Hajduku.

Sva tri pogotka postignuta su iz kaznenih udaraca, a sigurni izvođači bili su Komnen Andrić dvaput za Dinamo i Kristijan Lovrić za Goricu.

Gorica je uvodno imala dominaciju, kako u posjedu tako i u nešto konkretnijim situacijama pred protivničkim vratima.

Bilježimo udarac Kristijana Lovrića iz slobodnog udarca u 3. minuti, no taj pokušaj otišao je iznad okvira Zagorčevih vrata. Minutu poslije Zwolinski puca s nekih 10 metara, no Zagorac odličnom reakcijom čuva mrežu netaknutom.

U 12. minuti prva prava prilika za Dinamo. Atiemwen je probio desnu stranu domaće obrane i odigrao kvalitetnu povratnu loptu u sredinu, no udarac Amera Gojaka s desetak metara odlazi malo pored vratnice Kahlininih vrata.

Do rezultatske prednosti Dinamo dolazi iz kaznenog udarca u 25. minuti. Minutu prije izvođenja, MarioMarina je startao na Andrića te je Duje Strukan osim na bijelu točku pokazao i žuti karton za igrača Gorice. Siguran izvođač bio je Komnen Andrić.

U 43. Lovrić je ponovno prijetio iz slobodnog udarca, no i ovaj pokušaj s preko 20 metara odlazi iznad vrata.

Posljednju situaciju prvog poluvremena bilježimo u 45. minuti kada je nakon Majerovog ubačaja iz kuta Atiemwen pucao malo pored vratnice.

Drugi dio počeo je prisilnom izmjenom u redovima Dinama. Zbog ozljede nakon kontakta s Muhammedom Musom igru je napustio Atiemwen umjesto kojeg je ušao Šitum.

Gorica do izjednačenja stiže također iz kaznenog udarca. U 57. Strukan pokazuje na bijelu točku nakon što je Leovac pomalo hrvački srušio Zwolinskog, za što je sankcioniran žutim kartonom. Siguran izvođač za Goricu je bio Kristijan Lovrić kojem je to treći ligaški pogodak u aktualnoj sezoni.

Treći kazneni udarac na utakmici suđen je u 61. minuti. Nakon ubačaja iz kuta za Plave Čagalj je srušio Gavranovića, a Strukan nakon dodijeljenog žutog kartona za igrača Gorice pokazuje na bijelu točku za goste. Siguran realizator ponovno je Komnen Andrić, kojem je to bio 13. ligaški pogodak u aktualnoj sezoni. Učinak je to s kojim je 23-godišnji srpski napadač ponovno vodeći strijelac HT Prve lige, s pogotkom više od prvog pratitelja – Mirka Marića.

U 65. minuti Jakirovićeva je momčad bila blizu izjednačenja. Marina je dugom loptom pronašao Lovrića koji udarcem s nekih 11 metara iskosa s lijeve strane pogađa bližu vratnicu Zagorčevih vrata.

Prvu izmjenu u redovima domaćih vidjeli smo u 66. kada je umjesto Miyje u igru ušao Dvorneković.

Gavranović je u 69. s nekih 11 metara pucao malo pored vratnice.

U 72. minuti pomalo traljav udarac Suka s nekih 20 metara odlazi malo pored vratnice.

U 75. druga izmjena u redovima gostiju, Kadzior je ušao umjesto Gavranovića.

U 80. minuti Čabraja je nakon lijepog prolaska pucao s 20 metara malo pored vratnice.

Dvostruki strijelac Komnen Andrić igru napušta u 82. minuti kada je umjesto njega ušao Bruno Petković.

Drugu izmjenu Jakirović radi u 84. kada je umjesto Zwolinskog ušao Deaconu.

Do kraja susreta Gorica je bila posjedom i željom dominantinija momčad na travnjaku, no nisu domaći nogometaši bili u stanju kreirati pravu opasnost pred Zagorčevim vratima.

Dinamo je u sljedećem kolu domaćin Inter Zaprešiću u Maksimiru, dok će Gorica gostovati kod Osijeka u Gradskom vrtu.

Od 15 sati u Velikoj Gorici počinje susret 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj Gorica dočekuje vodeći Dinamo koji je u četvrtak u Portugalu porazom od Benfice završio svoj europski put.

Domaćini će pak pokušati doći do pobjede kojom bi se vratili na peto mjesto ljestvice na kojem se nakon jučerašnje pobjede nad Rudešom trenutno nalazi Hajduk.

U dva međusobna ovosezonska sraza ove dvije momčadi oba puta su slavili Plavi koji su i u Gorici i u Maksimiru bili bolji s identičnih 1:0.

Sergej Jakirović i Nenad Bjelici su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: