Tri pogotka u produžetku utakmice u ‘ludoj’ pobjedi Rudeša nad Cibalijom (VIDEO)

Rudeš je u pretposljednjoj utakmici 32. kola HT Prve lige rezultatom 3-2 (1-1) porazio Cibaliju, čime je vinkovački prvoligaš i nakon ovog kola ostao posljednja momčad na prvenstvenoj ljestvici. U utakmici koju je obilježila luda završnica, u kojoj smo iza 90. minute vidjeli čak tri pogotka, trostruki je strijelac bio Samir Fazli.

Rudeš je do vodstva stigao već u 7. minuti utakmice kada je Fazli sretno/spretno ugurao loptu u mrežu nakon ubačaja iz prekida.

Treći je to prvenstveni pogodak za Samira Fazlija u HT Prvoj ligi.

U prvom dijelu utakmice Rudeš je bio dosta bolja momčad, tako su osim pogotka, Segado u 14. i Anderson u 18. bili u vrlo izglednim situacijama, no rezultat se nije mijenjao. U posljednjih petnaestak minuta Cibalia je konačno počela ozbiljnije napadati vrata domaćina, a do pogotka vinkovački prvoligaš stiže u drugoj minuti produžetka.

Vitaić je daleko ubacio loptu iz auta, Peričić prebacio, a Ivan Galić pospremio loptu u mrežu za 1-1. Sedmi je to prvenstveni pogodak za najboljeg strijelca Cibalije.

Iako su obje momčadi evidentno vodile dosta računa o tome na prime gol, i upišu moguće koban poraz u ovom okršaju, u produžetku utakmice vidjeli smo čak tri pogotka.

U 91. Dabro donosi Cibaliji 1-2, i čini se pobjedu…

U 3. minuti produžetka Fazli postiže svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja 2-2…

I u posljednjim sekundama utakmice Fazli postiže hat-trick i postavlja konačnih 3-2 u ludoj završnici susreta.

U sljedećem kolu Rudeš dočekuje Hajduk, a Cibalia će u Vinkovcima dočekati Istru, te u tom susretu pokušati napraviti ono što joj danas nije uspjelo – pobijediti izravnog konkurenta u borbi za ostanak u najvišem razredu hrvatskog nogometa.

Rudeš i Cibalia na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, s početkom u 17 sati, igraju pretposljednji susret programa 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Cibalia, koja je u negativnom nizu od tri uzastopna poraza, eventualnom pobjedom bi se bodovno izjednačila na ljestvici s Rudešom, i time borbu za ostanak u 1.HNL, učinila još neizvjesnijom.

Rudeš, koji u posljednjih pet utakmica ima tri pobjede (Istra, Osijek, Rijeka), poraz (Lokomotiva) i remi (Inter), bi pobjedom u današnjem okršaju došao do sedme prvenstvene pobjede i na kontu imao 5 bodova više od devetoplasirane Istre, te šest od Cibalije.

U do sada tri odigrana HNL susreta Rudeš ne zna za pobjedu nad vinkovačkim prvoligašem, u 5. kolu je Cibalia na domaćem travnjaku slavila s visokih 3-0, a susreti odigrani u 14. i 23. kolu okončani su bez pobjednika (obje utakmice 1-1).

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Zeline, pomoćnici su mu Borut Križarić i Vedran Đurasek.

Treneri Jose Manuel Aira i Davor Rupnik na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: