Tudor pogotkom u 96. minuti stigao do prve pobjede na klupi Galatasaraya (VIDEO)

Igor Tudor sredinom drugog mjeseca preuzeo je turski Galatasaray, a danas je u vrlo dramatičnom susretu stigao i do prve pobjede na klupi turskog velikana.

Debi na klupi Galatasaraya imao je tri dana nakon što je stigao u klub, ali nije uspio upisati tri boda, zaustavio ga je Rizespor, 16. momčad prvenstva, bilo je 1-1. Već u drugom susretu pred Tudorom je bio veliki ispit, koji ipak nije uspio položiti, njegova je momčad dočekala prvoplasirani Bešiktaš kojeg je Tudor ove sezone već svladao s Karabüksporom, ali je turski prvak u derbiju slavio, i to u gostima, s minimalnih 0-1.

Danas je Galatasaray upisao i prvu pobjedu s hrvatskim trenerom na klupi, slavio je rezultatom 2-3 u vrlo dramatičnoj utakmici 22. kola turske prve lige protiv Antalyaspora. Činilo se kako je pred Galatom ovog puta lagan posao nakon što su poslije 35 minuta igre poveli 0-2 pogocima Brume i Derdiyoka. Spomenimo da emotivni Tudor drugi pogodak nije dočekao na klupi jer je s iste u 33. minuti udaljen zbog “napada na suca”(2:20). Prednost gostiju krajem prvog dijela smanjio je Etame, da bi početkom drugog Antalyaspor poravnao rezultat pogotkom Kadaha. Isključenje Brume, zbog drugog žutog kartona, u 84. minuti susreta dodatno je otežalo stvari za Galatu. Prvu pobjedu Tudoru je donio napadač Eren Derdiyok svojim drugim zgoditkom danas i to u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Galatasaray se nalazi na trećoj poziciji s 43 boda, šest manje od drugoplasiranog Basaksehira i deset manje od prvoplasiranog Bešiktaša. U sljedećem kolu, Galatasaray dočekuje Genclerbirligi.