U kolu eurogolova loše predstave vodećeg dvojca (VIDEO)

Iako je protiv Aluminija izborio samo remi, vodeći Maribor je ipak povećao prednost ispred drugoplasirane Olimpije. 30. kolo Prve lige Telekom Slovenije eurogolom je obilježio i Tonći Mujan.

Očito su praznici negativno djelovali na momčad Darka Milaniča, koja je u srijedu u domaćem Ljudskom vrtu ugostila Aluminij. Domaći Maribor nikako se nije uspio nametnuti “šumarima”, koji su krajem prvog poluvremena uspjeli doći do vodstva. I u nastavku je Maribor muku mučio s čvrstim gostima, a pogodak za remi deset minuta prije kraja postigao je Jasmin Mešanović.

“Aluminij nas je uspio smiriti i teško smo dolazili do pravih prilika. Nakon izjednačenja imale su obje momčadi nekoliko prilika za pobjedu. Čini se, da nam je falilo svježine,” kazao je nakon susreta Milanič, koji se za razliku od nekoliko prijašnjih susreta ovaj put nije žalio na suđenje.

Još lošiju predstavu uspjeli su prikazati Zmajčeki, za koje u celjskoj Areni Z’dežele nije bilo bodova. Celje je nakon četiri godine suše uspjelo pobijediti Olimpiju. Pogodak odluke postigao je Mitja Lotrič, tako da zeleno-bijeli za Mariborom šest kola prije završetka prvenstva zaostaju za velikih 11 bodova.

Trećeplasirane Domžale osvojile su bod protiv borbene in dinamične Mure. Unatoč natrpanom rasporedu utakmica u prvenstvu i kupu crno-bijeli iz Murske Sobote nadtrčali su domaćine, tako da trener Ante Šimundža nije bio zadovoljan remijem. “Možda malo čudno zvuči da nisam zadovoljan remijem u gostima protiv Domžala. Prema viđenom zaslužili smo pobjedu, jer smo bili aktivniji na terenu.” Domžale je pravom bombom s 20 metara u vodstvo doveo Tonći Mujan, a i pogodak Nina Lorbeka za 1:1 zaslužio je nekoliko usporenih snimki.

Dok je Gorica majstorskim pogotkom Jake Kolenca duboko u sudačkoj nadoknadi uspjela izvući bod protiv Triglava u Kranju i tako zadržala šanse za osmo mjesto, koje donosi direktan ostanak u elitnom rangu, posljednjeplasirano Krško ostalo je praznih ruku protiv Rudara, tako da su šanse za zadržavanje prvoligaškog statusa svedene na minimum. “U utakmicu smo ušli bez energije. Samo u posljednjih 10-15 minuta energija je bila na pravoj razini. To nam se osvetilo. U završnici smo stihijski pokušali nešto. U posljednjih šesti utakmica moramo učiniti sve, da osvojimo što više bodova,” bio je nakon susreta razočaran strateg Krškog Andrej Panadić.