U remiju Gorice i Osijeka vratari mreže sačuvali netaknutima

U posljednjem susretu 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Osijek su pred 1.817 gledatelja odigrali bez pobjednika. Obje momčadi su imali dobre prilike da dođu do tri boda, ali vratari Kahlina i Ivušić su bili na visini zadatka.

Prvi opasni udarac na susretu zabilježen je u 6. minuti kada je Kleinheisler uposlio Grezdu koji iz dobre pozicije šalje loptu pokraj suprotne vratnice.

Grezda je blizu pogotku bio u 23. minuti kada je nakon kornera s desetak metara snažno pucao pod prečku, ali Kahlina odličnom intervencijom zadržava svoju mrežu netaknutom.

Gorica je opasnu situaciju kreirala u 28. minuti. S desne strane je ubacio Dvorneković, Zwolinski je s druge stative uputio loptu prema petercu, ali u duelu s Piljom Ndiaye ne uspijeva uputiti udarac.

Dobar pokušaj je u posljednjoj minuti prvog dijela imao Lovrić koji je pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, ali Ivušić odbija loptu u korner.

Prvih petnaest minuta drugog dijela je ritam znatno pao, a potom su gosti u 60. minuti mogli doći do vodstva kada je Marić odličnim ubačajem pronašao Mancea koji iz dobre pozicije loše puca glavom te šalje loptu pored gola Gorice.

U 71. minuti je s lijeve strane ubacio Bočkaj, a udarac glavom Marića brani Kahlina.

Pet minuta kasnije zaprijetili su i domaćini. Nakon ubačaja Čabraje s desetak metara je glavom pucao Suk, no Ivušić paradom brani njegov pokušaj. Samo minutu kasnije Špikić je ukrao loptu obrani gostiju i uposlio Suka, koji je ovaj put pucao nogom, ali vratar Osijeka upisuje još jednu dobru intervenciju.

U 84. minuti je udarcem glavom zaprijetio i Ndiaye, međutim Ivušić je s lakoćom uhvatio loptu. Četiri minute kasnije iz slobodnog udarca je ozbiljnije mogao zaprijetiti Bočkaj, ali njegov udarac s dvadesetak metara udaljenosti završava u živom zidu.

Dinamo – Gorica

U posljednjem susretu 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će od 17:30 odmjeriti Gorica i Osijek.

U ovosezonska dva susreta ove dvije momčad slavili su domaćini. Prvo je Gorica dobila rezultatom 3:1, da bi Bijelo-plavi u Gradskom vrtu uzvratili pobjedom od 2:1.

U dosadašnjem tijeku prijelaznog roka domaćini su se pojačali Špikićem (Hajduk) i Golibickasom (Dainava) dok su klub napustili Marina (Sabah), Špičić (Varaždin), Ljubisavljević (Žalgiris), Čepo (Kurilovec) i Šroler (Sesvete). Osijek je pak vratio Erosa Grezdu (Rangers), a najveći izlazni transfer u povijesti kluba je ostvario Šutalo (Atalanta) dok su klub još napustili Dugandžić (Botosani) i Mioč (Šerif).

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Muhammeda dok su ozlijeđeni Čelić i Maloča, a gosti su bez suspendiranog Silve, a zbog ozljeda u kadru nisu Žaper, Grgić, Jugović i Mbakogu.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan (Split) kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split) i Dario Kulušić (Šibenik). O video tehnologiji će brinuti Goran Gabrilo (Split) i Ivica Modrić (Zagreb) dok je delegat susreta Vicko Bućan (Mravince), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka).

Sergej Jakirović i Ivica Kulešević su se odlučili započeti dvoboj sa sljedećim igračima: