U susretu s četiri gola Slaven Belupo i Osijek osvojili po bod (VIDEO)

Slaven Belupo je prekinuo pobjednički niz Osijeka od tri utakmice. U 28. kolu HT Prve lige Faramaceuti su na domaćem terenu remizirali s Bijelo-plavima rezultatom 2:2 (1:1). Gosti se moraju zadovoljiti bodom obzirom da su u dva navrata stizali vodstvo Slavena. Prvo je Žaper “poništio” gol Bogojevića, a potom je i Kleinhesiler učinio isto sa zgoditkom Knolla.

S novim bodom izabranici Nenada Bjelice su se bodom prednosti pred Dinamom osamili na vrhu ljestvice, ali Plavi su u ovom trenutku odigrali dvije utakmice manje. Momčad koju vodi Tomislav Stipić je remijima protiv Hajduka i Osijeka potvrdila da je na pravom putu da osigura ostanak u najvišem rangu natjecanja.

Prvu opasniju akciju kreirali su gosti u 5. minuti kada se Bočkaj driblingom oslobodio Gode, a potom je s ruba kaznenog prostora iskosa pucao poviš vratnice. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani terena uzvratio je s istim učinkom Glavčić koji je se odlučio uputiti udarac s oko dvadesetak metara udaljenosti.

Knoll je u 10. minuti propustio veliku priliku da domaćine dovede u vodstvo. Odlično ga je uposlio Lulić, a on u situaciji 1 na 1 s Ivušićem puca pored stative.

Igor Silva je grubim prekršajem nad Glavčićem u 19. minuti prekinuo kontru Slavena, a sudac Kulušić mu je pokazao žuti karton. VAR je također smatrao da se radi o primjerenoj kazni.

Filipović je u 30. minuti lošom reakcijom zakuhao priliku za Osijek, ali Mierez iz dobre situacije puca ravno u vratara domaćih.

Slaven Belupo do prednosti dolazi u 36. minuti kada su odigrali brzu akciju po desnoj strani u kojoj je Knoll uposlio Bogojevića, on se sjurio prema vratima, a onda je s desetak metara iskosa uz pomoć suprotne vratnice matirao Ivušića. Bio je to njegov ovosezonski prvijenac u Prvoj HNL.

Knoll je u 41. minuti nakon što je prihvatio odbijenu loptu odlično pucao iz poluvoleja s dvadesetak metara, ali Ivušić sjajnom paradom spašava svoju mrežu.

Osijek do izjednačenja dolazi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Vuković bio asistent, a Žaper se driblingom oslobodio Prce te je s 13-14 metara prizemnim udarcem poslao loptu u lijevi donji kut Filipovićeva gola.

Miloš je u 51. minuti povratnom loptu na petercu pronašao Miereza čiji udarac u posljednji trenutak blokira Apau.

Farmaceuti do novog vodstva dolaze minutu kasnije akcijom iz tri poteza. Glavčić je ubacio za Krstanovića koji je pored statične obrane Bijelo-plavih idealno spustio loptu za Knolla, a on sa sedam metara vrhom kopačke šalje loptu kroz noge istrčalom Ivušiću.

Knoll je u prilici i u 56. minuti kada s ruba kaznenog prostora iz okreta puca ravno u Ivušića. Mierez je u 64. minuti u kontri uposlio Bohara, ali on je s desetak metara iskosa pucao pored gola.

Krstanović je u 69. minuti nakon ubačaja Lulića ponovno spustio loptu za Knolla, ali ovaj put kao pobjednik dvoboja izlazi vratar Ivušić.

Osijek je ponovno poravnao rezultat u 71. minuti zahvaljujući solo akciji Kleinheislera koji je prošao između tri igrača Slavena, a potom je sa sedam metara poslao loptu u suprotni kut nemoćnog Filipovića.

Apau je u 81. minuti dobro probio po desnoj strani pored Bočkaja, a onda je na vrhu peterca ubacio za Krstanovića čiji udarac prolazi pokraj okvira gola. Bočkaj je uzvratio dvije minute kasnije kada je na asistenciju Kleinheislera snažno pucao pored stative.

Slaven Belupo je do sva tri boda mogao doći u 91. minuti kada je Glavčić odličnim dodavanjem u kontru izbacio Lulića, on je pobjegao gostujućoj obrani, a onda je u situaciji 1 na 1 njegov udarac obranio Ivušić.

U 94. minuti Delić je povratnom loptom pronašao Apau, ali on je sa 17 metara loše pucao poviš gola. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada će u Puli snage odmjeriti Istra 1961 i Hajduk.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola HT Prve lige Slaven Belupo od 15 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Osijek. U njihova dva prethodna međusobna susreta slavili su Bijelo-plavi (0:1 i 3:0) dok je prvi ovosezonski prvenstveni dvoboj završio bez golova.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartonirane Boseca, Božića i Julardžiju, a ozlijeđeni su Bačelić-Grgić i Mlinar dok su gosti zbog istog razloga lišeni usluga Brleka, Ndockyta, Grezde i Topčagića.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić je u najavi utakmice rekao: “Slijedi najteža utakmica u ostatku sezone. Bit će malo igre, a puno stresa. Pokušat ćemo pobijediti, a ako to ne uspijemo želimo ostati neporaženi.”

Njegov kolega Nenad Bjelica je dodao: “Slaven Belupo je suparnik koji je uvijek izazov za nas i koji je na svom terenu nezgodan. Nadamo se novoj pobjedi i dat ćemo sve da se to ostvari. Svaka utakmica je teška, ali kada ulaziš u utakmicu na način na koji smo mi ušli u zadnje utakmice, pogotovo protiv suparnika iz donjeg dijela tablice, onda je vrlo izvjesno da ćemo ih dobiti. Može uvijek otići u drugom smjeru, ali naš pristup je najvažniji i zbog toga imam fokus na svoju momčad i apeliram na ispunjavanje zadataka na terenu.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će asistirati sugrađanin Goran Perica, Mario Pepur iz Splita i Jakov Titlić iz Potravlja dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), a kontrolor suđenja Alen Gerek (Zabok).