U21: Remi Hrvatske s Francuskom (VIDEO)

Nakon što su osigurali nastup na Europskom prvenstvu koje se iduće godine održava u Italiji i San Marinu mladi hrvatski reprezentativci su danas na stadionu Pierre Brisson u Beauvaisu pokraj Pariza odigrali prijateljsku utakmicu s Francuskom koja je također izborila nastup na kontinentalnoj smotri.

Izabranici Nenada Gračana su s vršnjacima iz zemlje aktualnih svjetskih prvaka odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (1:1).

Susret su bolje otvorili Francuzi koji su do pogotka došli u 14. minuti utakmice kada je iz zaleđa poentirao Mateta.

Hrvatskoj je pripala druga polovica prvog dijela. Prvo je Halilović sa 20-ak metara pogodio stativu, a potom je u 36. minuti nakon akcije Bradarića i More pronašao i put do mreže domaćina.

Mladi Vatreni su do drugog pogotka došli u 55. minuti kada je nakon odličnog ubačaja Bradarića loptu iza leđa Larsonneura udarcem glavom zakucao Uremović.

Domaćini do izjednačenja dolaze u 82. minuti kada nakon ubačaja s desne strane glavom pored danas odličnog Grbića poentira Bamba.

Izbornik Gračan je danas koristio sljedeće igrače: Grbić – Uremović, Pongračić, Katić, Mamić – Ivanušec, Šunjić, Moro – Halilović, Jakoliš, Bradarić. Još su igrali: Mudražija i Babić.

Hrvatska će protivnike na Europskom prvenstvu saznati u petak 23. studenog kada će u Bologni biti održan ždrijeb natjecanja.