Upside Down #32: Melbourne City i Sydney za titulu

Upside down
N+

Pred vama je 32. nastavak kolumne Upside Down koji donosi pregled najnovijih nogometnih događaja u australskoj A-ligi. U posljednjih tjedan dana odigrani su susreti razigravanja za prvaka, a poznati su i sudionici velikog finala.

Debitanti u polufinalu

Prošle subote odigran je prvi četvrtfinalni susret između Central Coast Marinersa i Macarthura, a gostujuća momčad slavila je rezultatom 2:0 poslije produžetaka. Iako su Bikovi veći dio susreta bili konkretniji, u 56. minuti domaćoj momčadi poništen je pogodak nakon intervencije VAR-a, a stvar za goste zakomplicirala se u 75. minuti kad je isključen Meredith. Ipak, debitanti su prošli u polufinale nakon dva pogotka u produžecima i tako se nadali ispisati povijest nogometa u Australiji

Drugi četvrtfinalni susret odigran je dan kasnije, a u njemu su snage odmjerili Brisbane Roar i Adelaide United. Bio je to susret starih znanaca, a gostujuća momčad pitanje pobjednika već je riješila u prvom poluvremenu. S dva pogotka se u tom susretu proslavio Tomi Jurić, stariji brat Denija Jurića – napadača Šibenika. Počasni pogodak za domaću momčad postigao je Parsons koji je ušao kao zamjena na poluvremenu. Unatoč nevjerojatnoj inicijativi u drugom poluvremenu, domaća momčad nije uspjela doći do preokreta, iako su gosti dva puta čistili loptu s linije.

Favoriti bez većih problema

Nakon regularnog dijela prvenstva drugoplasirani Sydney dočekao je Adelaide United u prvom polufinalnom susretu, a domaća momčad opravdala je status favorita te slavila rezultatom 2:1. Strijelci za domaće već u prvom dijelu bili su Le Fondre i Bobo, dok je prvospomenuti na početku drugog poluvremena uspio promašiti i kazneni udarac – nakon što je uspješno realizirao jedan prije poluvremena. Počasni pogodak za goste iz Adelaidea postigao je Juande u 64. minuti susreta sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora – i to je bilo sve od gostiju u nastavku.

Posljednji susret prije velikog finala odigrali su Melbourne City i Macarthur, a domaća momčad opravdala je status favorita i bez većih problema prošla u veliko finale u kojem ih čeka Sydney. Prolaz u finale Građanima su omogućili Colakovski i Tilio koji su obojica upisali po jedan pogodak te jedan drugom asistirali za isti početkom drugog poluvremena. Treba naglasiti da gostujuća momčad tijekom svih 90 minuta nije opasnije zaprijetila domaćim vratima.

Na kraju, nakon što su u regularnom dijelu prvenstva osvojili prve dvije pozicije, City i Sydney odmjerit će snage i u velikom finalu koje je na rasporedu iduće subote od 11.05 sati po hrvatskom vremenu.