Uz probleme u nastavku, Hajduk ipak upisao važne bodove

Nova tri boda sjela su na konto Splićana, ovaj puta protiv “Pjesnika” iz Kranjčevićeve. Hajduk je vrlo dobro otvorio susret. Visokim pritiskom na zadnju liniju gostiju onemogućili su ih u laganom iznošenju lopte, a takav pritisak se isplatio u dosta ranoj fazi. U 21. minuti Mijo Caktaš zabio je za vodstvo i potvrdio sjajnu formu ove sezone. Ovo mu je bio treći pogodak u sedmom prvenstvenom nastupu.

Dominacija “Bilih” nastavila se i u nastavku prvog poluvremena, te u prvih 20-ak minuta nastavka. No, umjesto da novim zgoditkom dokrajče goste, Hajduk je, kako to vrlo često biva, sebi kreirao dosta velike probleme u završnici. U 80. minuti umalo izjednačenje. Fantastično je Šulc opalio sa 25-30 metara, Kalinić je pogledom ispratio loptu, no odsjela je na gredi. Šest minuta kasnije isti igrač zaradio je drugi žuti karton, te ostavio svoju momčad sa igračem manje. Nakon toga, gosti više nisu imali nikakvih opasnijih izleta u polovicu domaćina, te je Hajduk mirno priveo utakmicu kraju.

Kada se sve sagleda, možemo reći da je pobjeda Hajduka sasvim zaslužena, no za derbi protiv Dinama trebat će bolja prezentacija ukoliko žele doći do punog plijena.