Varaždin do boda protiv Osijeka (VIDEO)

Varaždin i Osijek su pred 1.270 gledatelja u 17. kolu Hrvatski Telekom Prve lige odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (0:1), a u strijelce su se upisali Mirko Marić i Dejan Glavica.

Uvodni dio utakmice je pripao gostima koji su prijetili preko Marića, Mancea i Bočkaja, ali nisu uspjeli doći do vodstva. U 36. minuti udarac iz daljine je probao Djou, ali vratar Osijeka odbija loptu u korner. Bio je to jedini pokušaj Varaždina u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli u 37. minuti. Kleinheisler je nakon prodora odlično uposlio Lopu koji prizemnom loptom pronalazi Marića, a najbolji strijelac lige nije imao težak zadatak postići svoj već 11. gol u ovoj sezoni Prve HNL.

Četiri minute kasnije dobru priliku je imao Mance, ali njegov udarac brani Nevistić.

I početak drugog dijela susreta je pripao gostima. U dobrim situacijama su se nalazili Marić i Mance, no to nije bilo dovoljno za novi pogodak.

Varaždin je izjednačio u 77. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Posavca Benko je prenio loptu na drugu stativu gdje se nalazio usamljeni Glavica koji je potom spretno uspio provući loptu kroz noge Ivušića.

Domaćini su potom zaprijetili preko Posavca koji je povukao loptu od centra, ali nije imao snage za ozbiljniji udarac prema Ivušiću. U 87. minuti Posavec je odlično pronašao Benka, koji s deset metara u odličnoj situaciji puca loše preko gola.

Usprkos velikoj inicijativi gostiju do konca susreta obrana Varaždina je izdržala sve njihove napade te je došla do 12. boda u sezoni.

U sklopu 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin od 15 sati dočekuje Osijek.

U prvom međusobom ovosezonskom srazu ove dvije momčadi odigranom u Gradskom vrtu nije bilo pobjednika. Bijelo-plavi su poveli golovima Marića i Igora Silve da bi gosti u završnici susreta preko Đuraseka i Laskovicha došli do boda.

U današnjem srazu domaćini ne mogu računati na ozlijeđene Đuraseka, Lisakovicha i Bajandoua dok su zbog kartona suspendirani Miličević i Senić. Iz istog razloga kod gostiju nema Talysa i Mbakogua dok je zbog ozljede van kadra Špoljarić.

Glavni sudac dvoboja je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će asistirati Ivica Modrić (Zagreb), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Goran Pečarić (Zagreb). Delegat susreta je Robert Balen iz Zagreba, a kontrolor suđenja Vlado Svilokos iz Siska.

Luka Bonačić i Ivica Kulešević su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: