Varaždin iz dvojbenog kaznenog udarca došao do preokreta i pobjede na Drosini (VIDEO)

Varaždin je upisao prve bodove nakon povratka u najviši rang natjecanja. U 2. kolu SuperSport HNL-a su nakon preokreta na stadionu Aldo Drosina u Puli slavili protiv Istre 1961 rezultatom 1:2 (0:0).

Gosti su do pobjede došli pogotkom Igora Postonjskog u 83. minuti iz kaznenog udarca koji će u najmanju ruku izazvati negodovanje Zeleno-žutih. Usprkos pozivu VAR-a sudac Fran Jović je odlučio ostati kod prvotne odluke te je pokazao na bijelu točku nakon kontakta Majkića i Posavca u šesnaestercu.

Izabranici Gonzala Garcije su prethodno u 70. minuti došli do vodstva preko Luke Marina, a nakon samo sedam minuta rezultatski egal je donio Fran Brodić.

Domaćini su u 7. minuti tražili kazneni udarac nakon kada je nakon kombinacije Mlinara i Galilee iz kornera stoper Zeleno-žutih pao u šesnaestercu poslije duela s Postonjskim, no sudac Jović nije smatrao da se radi o prekršaju. Identično je razmišljao i dvije minute kasnije kada je u suprotnom kaznenom prostoru pao Brodić.

Varaždin je zaprijetio u 15. minuti nakon duplog pasa Herrere i Brodića, ali Majkić je pravovremeno izašao s gol crte te je obranio pokušaj kolumbijskog ofenzivca.

Novu zanimljivu situaciju s travnjaka bilježimo tek u 39. minuti kada je 17 metara snažno pucao Brodić, ali ravno u vratara Istre. Dvije minute kasnije Brodić je pucao glavom s deset metara nakon ubačaja Stanić, no Majkić uz male poteškoće hvata loptu.

U posljednjoj minuti prvog dijela Teklić je nakon kombinacije iz kornera snažno ubacio na drugu stativu, a Brodić nije uspio uputiti udarac prema golu domaćih.

Zeleno-žuti su zaprijetili u 62. minuti nakon solo prodora Rafe Navarra, ali njegov udarac je blokirao Urata čime je olakšao Zelenici obranu pokušaja.

Za prvi pogodak na utakmici zaslužan je Luka Marin koji je u 70. minuti dobro reagirao na odbijenu loptu Zelenike poslije udarca Žgombe s dvadesetak metara te je mirno poslao loptu u praznu mrežu za svoj prvijenac u dresu Istre.

Varaždin je izjednačio već u 77. minuti preko Frana Brodića koji je uspio smiriti ubačaj Stanića s desne strane te iz peterca matirati Majkića.

U 80. minuti sudac Jović je pokazao na bijelu točku nakon kontakta Majkića i Posaveca u kaznenom prostoru te je nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke potvrdio svoju odluku iako se činilo da je kontakt inicirao ofenzivac gostiju. S 11 metara precizan je potom bio Igor Postonjski koji je tako donio preokret svojoj momčadi.

Marin je u 89. minuti dobro ubacio iz kornera za Galileu, a njegov udarac glavom sa sedam metara odlazi malo iznad grede.

Tijekom šest minuta sudačke nadoknade domaćini su pokušali doći do pogotka vrijednog boda, no usprkos pritisku pred golom Zelenike to im nije pošlo za nogom. Najbliže tomu su bili u 96. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta lopta došla do Hujbera koji je iz srca šesnaesterca pogodio vanjski dio stative.

Drugo kolo se nastavlja sutra kad su na rasporedu dvoboji Gorice i Šibenika te Slaven Belupa i Dinama.

U prvom susretu 2. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige od 20 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli sastaju se Istra 1961 i Varaždin. Obje momčadi su u uvodnom kolu upisale poraze. Od Zeleno-žutih je bio bolji Hajduk dok je Varaždin u okršaju susjeda svladao Slaven Belupo.

Domaćini u današnjem ogledu zbog ozljeda ne mogu računati na Blagojevića, Kneževića, Lisicu, Rovisa i Lauša koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Škaričića, Stolnika, Vuka i Šege.

Trener Istre Gonzalo Garcija je u najavi rekao: “Čeka nas zahtjevna utakmica s protivnikom koji se vratio u ligu i svakako ima jak napad. To je momčad koja se isto još uvijek preslaguje, no imaju želju za igrom. Ne znam točno kako ćemo ući u utakmicu, ali svakako agresivnije i kompaktnije, želimo biti oni ”mi” na terenu. Bit će borba na terenu, stoga moramo biti spremni.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Istra 1961 je kompaktna ekipa koja hoće igrati, igraju od zadnje linije, imaju svoje kvalitete, kao i mane, koje ćemo pokušati iskoristiti. Mi smo najbitniji, moramo biti puno bolji ako želimo nešto osvojiti.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb) i Jakov Titlić (Potravlje) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Dario Mrzljak (Dragnić), a kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci).