Varaždin na domaćem terenu osvojio tri boda protiv Šibenika

U 24. kolu SuperSport HNL-a Varaždin je na stadionu Varteksa pred 1.506 gledatelja bio bolji od Šibenika rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci u pobjedi su bili Fran Brodić i Tonio Teklić.

Izabranici Marija Kovačevića su tako došli do devete ovosezonske prvenstvene pobjede kojom su skočili na četvrto mjesto ljestvice s 33 osvojena boda.

Narančasti su pak jubilarni deseti put prvoligaški travnjak napustili pognute glave te se i dalje nalaze na pretposljednjem mjestu.

Domaćini su dobro kombinirali u 3. minuti kada je Brodić povratnim dodavanjem uposlio Drožđeka čiji je udarac u posljednji trenutak blokirao Perić. U nastavku akcije Pilj je sa 17 metara pucao visoko iznad gola.

Šibenik uzvraća u 14. minuti kada je Čanađija povratnim dodavanjem asistirao za Dolčeka, a njegov udarac s desetak metara koji je išao u donji desni kut odlično brani Zelenika.

Teklić je u 39. minuti iz slobodnog udarca pronašao Brodića, no njegov udarac glavom s desetak metara odlazi ravno u ruke Rogića.

Domaćin je do gola došao u samoj završnici prvog poluvremena kada je na odbijenu loptu najbolje iz peterca reagirao Brodić te ju je poslao u mrežu gostiju. Prethodno je Teklić asistirao za Šegu čiji udarac završava u bloku Đire.

Varaždin je vodstvo povećao u 54. minuti. Kontru je po lijevoj strani povukao Drožđek, a potom je asistirao za Teklića koji je snažnim i preciznim udarcem s ruba šesnaesterca postigao svoj sedmi pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Teklić je opasan i dvije minute kasnije kada je iz daljine šutirao preko gola, a nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Čanađija je u šansu gurnuo Dolčeka čiji udarac s desetak metara iskosa dobrom intervencijom zaustavlja Zelenika. Nakon dodavanja Teklića Brodić je u 62. minuti ciljao suprotni kut sa 17 metara, ali mu je nedostajalo malo više preciznosti.

Narančasti su nadomak zgoditku bili u 75. minuti kada je Špeljak nakon hrabrog i uspješnog solo prodora pogodio vratnicu. Dvije minute kasnije udarac Araija s vrha peterca s gol linije čisti Jelenić da bi potom udarac Špeljaka s dvadesetak metara obranio golman domaćih.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada se u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Gorica.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 24. dionice SuperSport HNL-a od 16 sati snage će odmjeriti Varaždin i Šibenik. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled na stadionu Varteksa završio je bez pobjednika (2:2) dok je Varaždin na Šubićevcu slavio s 1:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Perića, Kolarića, Škaričića i Vugrineca dok su gosti bez Čopa, Hiroša i Poza.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “Imamo dobru situaciju u svlačionici, konkurencija je zaista dobra i igrači svaki dan vrijedno i kvalitetno treniraju. Šibeniku čestitam na polufinalu Kupa, pokazali su da postaju sve bolji. Kup nadmetanje je pokazalo da imaju i širinu kadra, iako su pretposljednja momčad, i kvalitetu. Morat ćemo biti oprezni, nije to više ona momčad od prošle godine koja je samo razmišljala kako se obraniti. Čeka nas težak posao, ali igramo na svom terenu i mislim da je došlo vrijeme da i sebe i svoje navijače nagradimo jednom dobrom utakmicom.”

Strateg Narančastih Damir Čanadi je izjavio: “Mislim kako se ekipa diže iz kola u kolo. Činjenica je da idemo u goste ekipi koja u dobroj formi i koja ima jako kvalitetne pojedince. Bez obzira na to, u Varaždinu idemo po pobjedu.”

Glavni sudac utakmice je Goran Pečarić iz Zagreba kojem će pomagati Dejan Vuković (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Anto Marić (Zagreb). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), suce će kontrolirati Bruno Marić (Daruvar), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Vlado Dominić.