Rutinsko slavlje Rijeke u baroknom gradu

Rijeka je pogotkom Bandea i autogolom Škaričića u 16. kolu SuperSport HNL-a pred 1.818 gledatelja na stadionu Varteksa bila bolja od Varaždina rezultatom 0:2 (0:1). Gosti su tako došli do devete pobjede u prvenstvenoj sezoni kojom su se vodećem Hajduku približili na dva boda zaostatka.

Izabranici Marija Kovačevića su pak četvrti put travnjak napustili pognute glave, a negativan niz su produžili na šest utakmice bez pobjede u kojima su upisali po tri poraza i remija. Za tjedan dana Rijeka će gostovati kod Osijeka na Opus Areni dok će Varaždin na Drosini odmjeriti snage s Istrom 1961.

Rijeka je do vodstva došla u 13. minuti kada je Selahi odnio loptu ispred Mitrovskog koju je prihvatio Fruk, a onda je idealno uposlio Bandu koji je s desetak metara poslao loptu pored Zelenike. Reprezentativac Zambije je tako upisao prvi pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Nova šansa za goste uslijedila je u 16. minuti kada je Čabraja odlično pucao iz slobodnog udarca s 30-ak metara udaljenosti pogodivši gredu, a odbijenu loptu je preko gola glavom poslao Ivanović.

Dobru akciju Rijeka je odigrala i pet minuta kasnije. Selahi je s lijeve strane uposlio Fruka čiji udarac s 15 metara odlazi malo pored suprotne vratnice.

Smolčić je u 27. minuti proigrao Ivanovića koji je s sedam metara iskosa snažno pucao kraj prve stative, a Zelenika je nogom sačuvao svoju mrežu. Uslijedila je kontru Varaždina te odlično dodavanje Drožđeka za Šegu koji je sa šest metara iz dobre pozicije loše pucao visoko iznad grede.

Veliku šansu Rijeka je imala i u 35. kada je Mitrović dubinskim dodavajem pronašao Ivanovića koji je primio loptu pored Pellumbija, a onda je s desetak metara pogodio stativu.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka s 15-ak metara iskosa je prizemni udarac uputio Drožđek za sigurnu intervenciju Labrovića.

Ivanović je dobro zaprijetio i u 38. minuti kada je s 15 metara pucao malo pored suprotne stative.

Nakon prekršaja Čabraje nad Šegom u 43. minuti priliku iz slobodnog udarca s dvadesetak metara je dobio Postonjski, no pucao je preko gola.

U 50. minuti Drođžek je povratnom loptom pronašao Mitrovskog koji je sa 17 metara pucao iznad grede.

Gosti su prednosti povećali u 53. minuti. Fruk je ubacio s desne strane, a Škaričić je neometan glavom nespretno pogodio vlastitu mrežu.

Fruk je u akciji i pet minuta kasnije kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara šutirao malo pored vratnice.

Nakon ubačaja Fruka iz kornera u 72. minuti s prve stative je zaprijetio Smolčić, a nakon bloka lopta je dobila luk tako da ju je Zelenika morao preko prečke. Uslijedio je i direktan pokušaj Čabraje iz novog kornera kojeg golman Varaždina uspješno brani.

Nakon ubačaja iz auta u 83. minuti Obregon je primio loptu pored Pellumbija nakon čega je sa šest metara pucao petom za sigurnu obranu Zelenike. Bilo je to posljednje veće uzbuđenje na utakmici.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada na Maksimiru počinje sraz Dinama i Osijeka.

Standings provided by Sofascore

U prvom susretu subotnjeg programa 16. kola SuperSport HNL-a od 15 sati na stadionu Varteksa su susreću Varaždin i Rijeka. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na Rujevici završio je bez pobjednika, bilo je 2:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kolarića, Nekića, Marinu, Brodića i Vukušića dok su gosti bez Pjace i Pašalića.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “U posljednje vrijeme s Rijekom imamo pozitivne rezultate, konačno na Rujevici smo posljednji naš međusobni susret odigrali 2:2. Rijeka je zaista kvalitetna, igraju ofenzivno, a i ja volim takav nogomet. Utakmica će sigurno biti zanimljiva, dobra za gledatelja, a mi moramo svi biti na maksimumu ako želimo protiv takve Rijeke odigrati dobru utakmicu i osvojiti tri boda.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je dodao: “Izrazito respektiram ekipu Varaždina koja, otkad je ušla u Prvu HNL, igra dopadljiv i atraktivan nogomet i sigurno nas čeka zahtjevna utakmica. Imamo dobar i širok roster i koga nema, bez njih se mora i vjerujem da igrači koji će nastupiti će dati sve od sebe da polučimo dobar rezultat i vratimo se s tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati Luka Pušić (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.