Varaždin uz fantastičan zgoditak Teklića prekinuo pobjedničku seriju Osijeka (VIDEO)

Nakon pet prvenstvenih pobjeda zaustavljen je pobjednički niz Osijeka. Bijelo-plavi su u 14. kolu SuperSport HNL-a na stadionu Varteksa pred 1.968 gledatelja poraženi od Varaždina rezultatom 4:1 (3:1).

Domaćin je do slavlja stigao nakon preokreta obzirom da je goste u vodstvo prvotno doveo Kleinheisler. Međutim u samo devet minuta prvog dijela mreža Ivušića se zatresla tri puta, a u strijelce su se upisali Posavec, Elezi i Teklić, a konačan rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Domjanić. Posebno je impresivan bio pogodak Teklića koji je iz slobodnog udarca s oko 30 metara udaljenosti uz pomoć grede svladao vratara Osijeka.

Izabranici Marija Kovačevića su tako došli do pete ovosezonske pobjede u HNL-u, prve nakon četiri utakmice u kojima su osvojili samo bod dok su Bijelo-plavi nakon remija i pet slavlja prvi put kapitulirali pod vodstvom Renea Pomsa.

U 13. minuti susreta Lamine je grubo startao na Kleinheislera, a sudac Bebek je odlučio da mu je žuti karton dovoljna kazna.

Gosti u 18. minuti nakon kombinacije iz kornera dolaze u vodstvo. Caktaš je ubacio na vrh peterca odakle je Kleinheisler glavom poslao loptu iza leđa Zelenike.

Mađarski internacionalac je zaprijetio i u 27. minuti kada sa 17 metara iskosa puca malo pored suprotne vratnice.

Već ranije kartonirani Lamine je minutu kasnije zaustavio prodor Gržana, a sudac Bebek nije označio ni prekršaj što je izazvalo negodovanje gostujuće momčadi.

Varaždin do izjednačenja dolazi u 32. minuti kada je odličan solo prodor po lijevoj strani u kojem je nadmudrio Gržana asistencijom okrunio Kolarić, a iz peterca je glavom mrežu zatresao Posavec.

Domaćin novi pogodak zabija već u 35. minuti kada se lopta od živog zida kojeg je izveo Teklić odbija do Posavca, a one je odlično uposlio Elezija kojem s druge stative nije bilo teško proslijediti loptu u gol Osijeka.

U 41. minuti susreta Teklić je na izvrstan način došao do svog petog ovosezonskog gola u HNL-u. Snažno je pucao iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti te je uz pomoć grede svladao Ivušića.

Napadi domaćih su se nastavili i na početku drugog poluvremena kada su udarce uputili Posavec, Brodić i Teklić, no mreža gostiju je što zbog nepreciznosti, a što zbog obrane Ivušića ovaj put mirovala.

Sudac Bebek je u 58. minuti dosudio kazneni udarac za goste nakon duela Gržana i Kolarića, no nakon intervencije VAR-a ustanovljeno je prethodno zaleđe igrača Osijeka.

Elezi je u 66. minuti ukrao loptu Jugoviću u šesnaestercu Osijeka nakon čega njegov udarac s desetak metara nije bio dovoljno precizan.

Brza kontra domaćih u 73. minuti rezultirala je Teklićevim proigravanjem za Posavca, ali njegov udarac zaustavlja greda, a u nastavku akcije na odbijenu loptu nije uspio dobro reagirati Brodić.

Napadač Varaždina zato je uspješniji samo minutu kasnije kada mu je loptu ostavio Posavec, a on se odlučio za prizemni udarac s dvadesetak metara koji je po natopljenom travnjaku prevario Ivušića. Međutim pogodak na koncu nije priznat jer je nakon sugestije VAR-a Bebek ustvrdio prekršaj Brodića nad Žaperom u začetku akcije.

Nakon prodora Čeberka i njegov oštrog ubačaja u peterac u 79. minuti na drugoj stativi se nije najbolje snašao Lončar poslavši loptu daleko od gola.

Blizu gola Lončar je bio deset minuta kasnije kada ga je iz kornera uposlio Hiroš, a on je glavom s desetak metara pogodio stativu.

U prvoj od osam minuta sudačke nadoknade Mierez je nakon solo prodora mlako s desetak metara pucao, a Zelenika sigurno brani njegov prizemni udarac. U 92. minuti vratar Varaždina je upisao još jednu solidnu intervenciju nakon pokušaja iz daljine Hiroša.

Konačan rezultat duela je u 95. minuti postigao Domjanić koji je netom prije ušao u igru, mladi napadač se najbolje snašao na drugoj stativi gdje ga je pronašao Jozo Stanić. Za devetnaestogodišnjaka je to bio prvi ovosezonski zgoditak u HNL-u.

Četrnaesta dionica SuperSport HNL-a bit će zaključena sutra kada se sastaju Istra 1961 i Šibenik te Slaven Belupo i Gorica.

Standings provided by Sofascore

U sklopu 14. kola SuperSport HNL-a od 17:10 na stadionu Varteksa sastaju se Varaždin i Osijek. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Gradskom vrtu završio je rezultatom 2:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Škaričića, Uratu, Pilja, Kataneca, Banoveca, Vugrineca i Šegu dok su gosti bez Škorića, Cvijanovića, Brleka i Lovrića.

Strateg Varaždina Mario Kovačević je u najavi za Varaždinske vijesti rekao: “Dolazi nam momčad koja je trenutačno u najboljoj formi, imaju pet pobjeda u posljednjih pet utakmica, a posebno su dojmljive posljednje četiri. Imaju novog trenera, koji ima nove ideje, promijenio je sustav, igrači ga slijede. Igramo kod kuće, ne bojimo se nikoga, vjerujem da ćemo uz sve probleme složiti dobru ekipu koja će se nadigravati s Osijekom i sve ćemo učiniti da bodovi ostanu u Varaždinu. Iako cijenimo i poštujemo Osijek vrijeme je da danas osvojimo bodove i razveselimo našu publiku.”

Trener Bijelo-plavih Rene Poms je izjavio: “Analizirali smo ih, za mene je Varaždin opasan suparnik. Momčadi koje uđu iz Druge lige u toj prvoj godini uvijek se posebno bore, imaju velike ambicije, motivaciju… Njima je svaka utakmica ključna, a mi smo spremni za takav pristup suparnika. Čeka nas velika borba, ali idemo u Varaždin s jasnom ambicijom da osvojimo tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Luka Pušić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb) i Goran Pečarić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Alen Jakšić (Solin). Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), kontrolor suđenja Zlatko Šimčić (Koprivnica), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Vlado Dominić.