Varteks bez bodova na gostovanju u Ždralovima

Varteks je danas u Ždralovima gostovao kod vodeće Mladosti u sklopu 14. kola 3.HNL Sjever. Vodeća momčad prvenstva bila je bolja s 3:0 (1:0).

Prvo poluvrijeme prošlo je u inicijativi Ždralova, dok su Bumbari tražili prilike iz kontre i polukontre, a najveći problem bila je realizacija i završetak akcija.

Već u 3. minuti dobro intervenira Jovan i brani udarac domaćina. U 12. minuti Masten ubacuje s desne strane, loptu dočekuje Šoštarić, ali loše puca glavom.

Domaćini konstantno prijete udarcima, a do vodstva dolaze u 35. minuti. Prvi udarac obranio je Jovan, u istom napadu Mladost pokušava ponovno, ali blokira obrana Varteksa i tek iz trećeg pokušaja udarac Camare završava u golu za 1:0. S tim rezultatom odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme počinje s dvije sjajne obrane Jovana koji drži Varteks s minimalnim zaostatkom. U 60. minuti Bumbari imaju brzu kontru, Radić ubacuje, vratar Mladosti nespretno izbija i skoro zabija autogol. Nakon kornera lopta dolazi do Mastena koji puca silovito, a golman jedva spašava.

Domaćini drže jak tempo, Varteks se dobro brani, a Jovan u 63. ponovno dobro reagira, ovaj put nogama.

Varteks pokušava u 77. preko Šoštarića koji gađa izravno iz kornera pod prečku, ali dobro je postavljen domaći vratar.

U 78. minuti Mladost povećava vodstvo na 2:0. Gol je postignut iz kontre domaćina, a Kožarić gađa neobranjivo u daljnji Jovanov kut.

Pred kraj utakmice, u 84. minuti ponovno se iskazuje Jovan koji opasan udarac izbija preko gola, ali samo tri minute kasnije nije mogao ništa kod gola Sabljića koji iskorištava nespretnu reakciju Varteksove obrane i zabija za konačnih 3:0.

Bumbari su ovaj susret protiv lidera prvenstva igrali bez Režića, Matučeca, Kukeca i Nježića, što se pokazalo kao preveliki teret na mladim momcima koji su pokazali veliko zalaganje i pokušali parirati Mladosti.

Sljedeće subote 28. studenog, Bumbari nadoknađuju utakmicu 12. kola protiv posljednjeplasiranog Podravca u Virju te time završavaju jesenski dio sezone.