Varteks do vrijednog boda na gostovanju u Koprivnici

U 22. kolu 3. HNL Istok Varteks je pogotkom Tihomira Šoštarića u 93. minuti utakmice došao do vrijednog boda protiv Koprivnice.

Odlično je susret otvorila momčad Vedrana Medenjaka jer Koprivnica već u 4. minuti dolazi do vodstva. Ispao je na lijevoj strani Jurić, Čakarić u sredini nalazi Jambrušića kojem nije bilo teško svladati Posavca sa 7-8 metara. 14 minuta trebalo je gostima za prvu priliku, ali udarac Spasića glavom nakon udarca iz kuta nije bio previše opasan po gol Koprivnice.

Četiri minute kasnije Jambrušić upošljava Jajala koji iz teške pozicije uspijeva samo dobro rastegnuti Posavca. Kruno Jambrušić, ikona koprivničkog nogometa u tim trenucima radila je velike probleme obrani Bumbara. U 22. minuti priliku su mu napravili obrana Varteksa i Martinaga, ali Jambrušić sam na 10 metara od Posavca ne pogađa dobro loptu i ostaje 1-0. Umirila se nakon toga malo igra, ozlijedio se “japanski bumbar” Hishida kojem je otišla zadnja loža te je umjesto njega ušao Luka Modrić. Upravo je Modrić vratio neizvjesnost utakmici jer pogađa za 1-1 u 43. minuti.

Na jednu dubinsku loptu obrane Varteksa kreće kompletna obrana Koprivnice i vratar Slukić, ali do lopte dolazi Modrić koji sa 30 metara nema tešku zadaću poslati loptu u prazan gol. Minutu kasnije mogao je Varteks do totalnog preokreta. Potegnuo je kontru Šoštarić, oslobodio se svojih čuvara i pucao s 25 metara, Slukić krajnjim naporima ovaj put svoj gol ostavlja netaknutim. Osam minuta trajalo je zatišje u drugom dijelu: Prvo su domaćini imali veliku priliku preko Sminderovca kojem Posavec brani “1 na 1”, da bi u nastavku Jambrušić pogodio stativu. Varteks odmah odgovara opasnom kontrom “3 na 3”, ali sve završava tek udarcem iz kuta.

Što su Koprivničani napravili u 4. minuti reprizirali su i u 65.. Opet je Čakarić izvrtio Jurića, zavrnuo za Jambrošića koji para mrežu iza Posavca. Zatvorio je nakon toga utakmicu Medenjak, gosti nisu dolazili do neke prilike sve do 80. minute kad Kuhar dolazi do prilike za šut, ali je neprecizan s 14 metara. Nakon toga obrane obaju ekipa više nisu postojale.

U zadnjih 15 minuta Slukić u četiri navrata bravurozno brani udarce Šoštarić, dok s druge strane isto tako Posavec nevjerojatno skida dvije prilike Kolara. I onda u 93. minuta majstorija Tihomira Šoštarića koji skida paukovu mrežu iz rašlji Slukića. Izveo je Šoštarić udarac iz kuta, obrana Koprivnice čisti, ali opet samo do Šoštarića koji lijevo iz kosa briljantno pogađa za veliki bod Varaždinaca. Odličan posao trenera Orehovca koji je prije tri tjedna preuzeo klupu Varteksa te očito sastavio razbijene redove Bumbara.