Varteks porazom u Ždralovima ispao iz 3. HNL Istok

Porazom u Ždralovima kod Mladosti u posljednjem kolu 3. HNL Istok, Varteks nije uspio osigurati toliko željeni ostanak u ligi, pa će se tako od iduće sezone natjecati u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Čakovec-Varaždin.

Naime, Varteksu je za ostanak u ligi u svim kombinacijama “igrala” pobjeda u posljednjem kolu, a da Bumbarima nitko neće pokloniti ostanak nagovijestio je Trupac u 40. minuti pogotkom za 1:0, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku je Varteks tražio svoje prilike za izjednačenje, no čvrsti su protivnici pronalazili sva rješenja za napade Bumbara, sve do 74. minute kad Sušac dovodi Bumbare do egala. Njegov pogodak za 1:1 dao je dodatnog motiva igračima Varteksa, koji su u narednim minutama držali loptu u svojim nogama i bili bolja momčad na terenu, no u 78. minuti nesmotrenu grešku na sredini terena iskorištava Ivančić, koji dovodi Mladost u novo vodstvo, a Varteks gura van iz lige.

Znali su to i Bumbari, kojima je do kraja susreta ponestalo snage i svježine, ali i širine klupe, a to je iskoristio Buzuk u 89. minuti, postavivši konačan rezultat utakmice 3:1. Varteksu nije pomogla ni glasna podrška s tribina od prve, pa i nakon posljednje minute susreta, gdje su ih bodrili brojni navijači koji su samoinicijativno odlučili krenuti put Ždralova kako bi pomogli voljenom klubu u lovu na ostanak u ligi.

Poraz je tako izbacio Varteks iz svih kombinacija za ostanak te ga gurnuo u niži rang natjecanja. U klubu već sad najavljuju skori povratak u prestižnu 3. HNL i borbu za osvajanje MŽNL, dok u međuvremenu nastavljaju svoju borbu za pošten i korektan nogomet na terenu i izvan njega te za one zbog kojih nogomet i postoji, navijače.

Rezultati 30. kola:

Konačna ljestvica:

U posljednjem, 30. kolu 3. HNL Istok Varteks je na gostovanju kod Mladosti u Ždralovima poražen rezultatom 3:1 (1:0) te je tako u premijeronoj sezoni u trećem rangu natjecanja ostao na posljednjem mjestu ljestvice koje vodi u niži rang natjecanja odnosno u međužupanijsku nogometnu ligu Čakovec-Varaždin.

Strijelci za domaću momčad su bili Trupac u 40., Ivančić u 78. te Buzuk u 89. minuti dok je nadu Bumbarima nakratko pogotkom u 74. minuti vratio Sušac.