Varteks remijem s Rudarom okončao polusezonu

Varteks je danas na Slobodi igrao posljednju utakmicu prije odlaska na zimsku stanku. Pred 250 gledatelja u 14. kolu Bumbari su protiv Rudara rezultatom 1:1 završili jesenski dio prvenstva u 3. HNL Sjever.

Strijelac za Varteks bio je Tihomir Šoštarić, dok je za Rudar zabio Novak.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Već se u trećem kolu Rudar pokazao kao neugodna ekipa za Varteks, a ni današnje stanje terena nije puno pomoglo pri razvijanju Varteksove igre.

Teren je bio vrlo težak, a zahvaljujući naporima Miljenka Telebara i Damira Makšana osposobljen je za igru.

Gosti iz Murskog Središća zaprijetili su u 25. minuti, kada Antolović sam izlazi pred Domjana, ali vratar Bumbara brani njegov pokušaj. Akciju varaždinskih nogometaša gledamo samo tri minute nakon kada Šoštarić dodaje Kosiru koji je neprecizan.

Varteks nešto drugačije ulazi u drugo poluvrijeme, Šoštarić je pobjegao svojim čuvarima i odličnim udarcem doveo Varteks u vodstvo u 50. minuti.

Gosti se tada nisu predavali, igralo se otvoreno na obje strane, zabilježili smo stativu Rudara u 66. minuti. U 71. minuti bila je sjajna šansa opet za Šoštarića, nakon kombinacije Skolibera i Kosira, ali najbolji strijelac Varteksa ove sezone nije pogodio drugi put na utakmici.

U 81. minuti Filip Novak pogađa za 1:1. Bumbari do kraja utakmice kreću po sva tri boda, ali dvoboj 14. kola 3. HNL Sjever završava remijem.

Varteks će tako prezimiti na četvrtom mjestu ljestvice, s dva boda manje od trećeg Tehničara te devet, odnosno deset bodova od vodećeg dvojca Poleta i Mladosti.