Varteks uvjerljvo slavio protiv Jalžabeta

U sedmom kolu MŽNL Čakovec-Varaždin Varteks je upisao uvjerljivu 5:0 pobjedu na gostovanju kod Jalžabeta. Pravo englesko poslijepodne nadvilo se nad pitoreskni Jalžabet koji je danas ugostio nogometaše Varteksa. Kiša koja je dobro natopila teren, nije obećavala mnogo od igre, no nogometaši obje ekipe krenuli su od prve minute po tri boda. Prvo je u 4. minuti stativu pogodio Turković, da bi Jalžabet uzvratio u 6. preko Bručića no njegov udarac odlazi tik kraj desne vratnice Drevena. Varteks koji je preuzeo igru u svoje ruke prijeti preko Glavice, Spasića i Medveda da bi napokon u 20. minuti Vukman zaključio jednu odličnu akciju Glavice i Medveda, a koju je sam započeo krađom lopte pred svojim kaznenim prostorom. .

Blizu izjednačenja Jalžabet je bio u 24. kada Šamarija puca, Dreven odlično brani, a na odbijenu loptu Nikola Pomper ne reagira najbolje. Odmah sa druge strane prijeti Sokser kojeg centimetri dijele od pogotka.

Ono što nije uspjelo Sokseru uspjelo je Medvedu. Prvi topnik lige fantastično je iz voleja sa točke 11 metara poderao mrežu nemoćnog Špicera i Varteks je već od 28. minute vodio 2-0.

Blizu novog povećanja rezultata Varteks je bio u 32. minuti kada Sokser atipično za njega puca desnom nogom, domaći blok loptu skreće u gredu te spašava Špicera od novog odlaska u mrežu. U nastavku udarac iz kuta izvodi Harmicar, Radić najviše skače na petercu, no ne uspijeva pogoditi mrežu već svladanog Špicera. Do kraja poluvremena Bumbari su do trećeg gola pokušavali doći preko Medveda i Glavice, no ne previše opasno za domaćeg vratara.

Apsolutnu domainaciju gostiju u prvom poluvremenu (udarci 3-14, u okvir 1-7, korneri 0-7) nije uspio pokvariti ni tragikomični arbitar susreta Dragutin Pajtak koji je pobjedu domaćina želio više i od njih samih.

Dok su gledatelji u prvom dijelu zaista mogli uživati, ulaz u drugo bilo je za zaborav. Tek je bakljada White Stonesa zagrijala gledatelje, da bi u 62. minuti Varteks ubacio u višu brzinu – Sokser je probio bok, telegiranom loptom pogodio Medveda u trepavicu i Varteks vodi 3-0.

Minutu kasnije do svog prvog prvenstvenog pogotka mogao je Glavica kojeg opet centimetri dijele od gola. U 68. minuti Medved gađa stativu, u 70. isto mjesto pogađa Glavica, da bi u istoj minuti Špicer odlično obranio i udarac Spasića. Prva intervencija Drevena u drugom dijelu “dogodila” se tek u 74. minuti – Šamarija se spustio po desnoj strani, otišao malo previše u stranu, dovoljno da Dreven njegov udarac bez problema pokupi.

Minutu kasnije opet je Varteks blizu pogotka – odlično je kapetan Varteksa Borna Radić napravio sve po lijevoj strani, prebacio cijelu domaću obranu i pronašao Spasića koji “sam kao duh” promašuje prazan gol sa sedam metara. Danas odlično raspoloženi Bumbari do svog četvrtog gola došli su pet minuta prije kraj – igrač utakmice Tomislav Medved dobio je jednu loptu kao na pladnju od domaće obrane i rutinirano matirao Špicera za svoj hat-trick. No tu rapsodija u narančastom nije stala – igrala se 87. minuta kad je Puclin “provozao na biciklu” domaću obranu i ubacio na peterac za Soksera koji pogađa za velikih i zasluženih Jalžabet 0-5 Varteks.