Varteksu i sedma u nizu

Termin nedjeljnog ručka i neugodna 4 stupnja nisu privukla više od 200 gledatelja na ogled lidera MŽNL ČK-VŽVarteksa i Mladosti iz Preloga. Varteks koji je vezao šest pobjeda šokiran je već u 7. minuti

Prvo je domaćoj obrani pobjegao Golubić , ogled “oči u oči” odnosi Dreven, da bi ni 30 sekundi kasnije opet Golubić izmakao obrani domaćina i od stative pospremio loptu iza Drevena.Loša forma iz prethodnog kola, gdje je Varteks s puno sreće dobio Zelengaj, nastavila se i u prvom dijelu utakmice s Mladosti. Osim terenske inicijative Varteks nije pokazao puno, tek greda Soksera u 24. minuti i stativa Medveda u 42. minuti. Gosti su svoju šansu tražili iz kontra napada, bili opasni no bez kvalitetnog zadnjeg pasa.

Priliku da riješe utakmicu gosti su imali već u prvoj minuti nastavka kad je s nekih deset metara pucao Golubić, no Dreven odlično brani. Varteks se pomalo budi, dva puta Medved je sam pred Farkašom, ali bez konkretne prijetnje po gol Mladosti. S druge strane opet je Golubić u prilici da riješi utakmicu ali njegov udarac za 5 metara odlazi kraj gola.

Terenska inicijativa Varteksa ipak je urodila plodom u 60. minuti kada Sokser proigrava Glavicu, a ovaj lako šalje loptu iza Farkaša.Nakon toga otvorila se utakmica do kraja, Varteks je krenuo “va banque”, gol je visio u zraku da bi opet Glavica u 77. zabio i odveo domaćina do 2-1.

Do kraja utakmice Bumbari su gostima prepustili loptu koji nisu bili previše opasni po gol Varteksa. Dapače, Varteks je mogao do veće pobjede no manjak koncentracije kod napadača Varteksa učinio je svoje.

Na kraju teška i zaslužena pobjeda Varteksa, sedma u nizu, osma bez poraza, učvrstila je ekipu Denisa Vidačeka na vrhu. Prvi konkurent, Polet iz Svetog Martina na Muri i dalje zaostaje dva boda za Varaždincima.