Vatreni osvojili broncu!

Hrvatska je osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kataru. U dvoboju za treće mjesto Vatreni su na Khalifa International stadionu bili bolji od Maroka rezultatom 2:1 (2:1).

Sva tri gola vidjeli smo u prvom poluvremenu. Nakon što je Hrvatsku u vodstvo nakon odlične akcije iz slobodnog udarca doveo Gvardiol, Marokance je u igru vratio Dari. Za pobjedu je pak na koncu prvog dijela fantastičnim udarcem s dvadesetak metara iskosa zabio Oršić.

Izabranici Zlatka Dalića su tako nakon srebra u Rusiji osvojili još jednom medalju na Svjetskoj smotri, a Hrvatska pamti i 1998. godini kada je u Francuskoj također osvojena brončana medalja.

Bolje otvaranje utakmice Hrvatska je okrunila pogotkom u 6. minuti. Nakon odlične i uigrane kombinacije iz slobodnog udarca kojeg je izveo Majer Perišić je prebacio loptu do Gvardiola, a on glavom s deset metara šalje loptu uz samo stativu za svoj drugi pogodak u nacionalnom dresu i prvi na Svjetskom prvenstvu.

Samo tri minute kasnije Maroko se vraća u igru. Opet je u pitanju bio ubačaj iz slobodnog udarca nakon kojeg je Majer nespretno prebacio loptu do Darija, a on je s vrha peterca svladao neodlučnog Livakovića.

Vatreni su ponovno zaprijetili u 18. minuti kada je prvo Oršić iz dobre situacije pogodio suigrača, a potom je Kramarić nakon ubačaja Perišića s lijeve strane pucao glavom sa šest metara, no ravno u vratara Maroka.

U 24. minuti Modrić se izvrsno izborio za prizemni udarac sa 17 metara kojeg Bono brani, a potom je dobro reagirao i na odbijenu loptu do koje je stigao prije Livaje.

Pet minuta kasnije uslijedio je dobar prodor Hakimija po desnoj strani, ali na njegov ubačaj nitko od suigrača nije stigao reagirati tako da je prohujao kroz peterac. Ubačaj Ziyecha iz kornera u 37. minuti En-Nesyri je prebacio glavom na drugu stativu, no tamo nije bilo igrača Maroka.

Hrvatska se u vodstvo vraća u 42. minuti kada je Oršić s dvadesetak metara iskosa nakon asistencije Livaje izvrsno pogodio suprotnu stativu od koje se lopta odbila iza leđa Bona. I njemu je to poput Gvardiola bio drugi zgoditak u dresu Vatrenih.

Oršić je blizu novog gola bio u 47. minuti kada je ponovno pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta od bloka El Yamiqa završava u vanjskom dijelu mreže.

Dobru akciju Hrvatska je odigrala i u 51. minuti kada je na koncu Majer ubačajem s lijeve strane pronašao Livaju, a njegov udarac od bloka Darija odlazi pokraj gola.

U 61. minuti zbog ozljede mišića igru je morao napustiti Kramarić, a umjesto njega priliku je dobio Vlašić.

Deset minuta kasnije upravo je Vlašić oprobao udarac nakon pogreške Amrabata, ali s dvadesetak metara nije bio dovoljno precizan.

Oršić je u 74. minuti izvrsno proigrao Gvardiola kojeg u šesnaestercu ruši Amrabat, ali katarski sudac Al-Jassim nije se oglasio. Još čudnija je bila reakcija iz VAR sobe koja nije smatrala potrebnim da VAR sudac pogleda snimku iako je na njoj jasno vidljivo da je Gvardiol zaustavljen prekršajem.

Dok se čekala reakcija iz VAR-a veliku priliku za izjednačenje propustili su Marokanci, nakon ubačaja s lijeve strane loptu je na drugoj stativi primio En-Nesyri, ali njegov pokušaj odlično brani Livaković.

Dobru šansu u 87. minuti imao je Kovačić koji se driblingom oslobodio svog čuvara nakon čega je pucao sa sedam metara iskosa, a lopta je prošla pokraj suprotne stative.

Marokanci su na početku sudačke nadoknade tražili kazneni udarac, no snimka je pokazala da je Petkovića lopta pogodila u leđa, a ne ruku.

Posljednju šansu na utakmici Maroko je imao u 96. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane En-Nesyri glavom sa šest metara loptu poslao malo iznad prečke