Vatreni porazom u Švedskoj ugrozili ostanak u elitnoj skupini Lige nacija (VIDEO)

Švedska je u 5. kolu skupine 3 lige A Lige nacija u Solni bila bolja od Hrvatske rezultatom 2:1 (2:0). Strijelci za domaće bili su Dejan Kulusevski i Marcus Danielson koji je ujedno zatresao i vlastitu mrežu.

Vatreni su ovim porazom ugrozili ostanak u elitnoj skupini Lige nacija te su kolo prije kraja grupne faze bodovno izjednačeni sa Švedskom tako da će se odluka o tome tko ispada u ligu B pasti u zadnjem kolu kada Hrvatska dočekuje Portugal, a Švedska gostuje kod Francuske. Obzirom na izjednačen međusobni omjer u slučaju jednakog broja bodova odlučit će bolja gol razlika.

Prvu priliku na utakmici kreirali su domaćini u 6. minuti kada je s ruba kaznenog prostora snažno pucao Kuluševski, ali Livaković odbija loptu.

Livaković je na nivou i u 16. minuti kada je u dobroj prilici bio Forsberg. Švedski ofenzivac se našao usamljen na 12 metara, ali je pucao ravno u vratara Vatrenih.

Hrvatska je prvi udarac uputila u 22. minuti kada je sa 17 metara iskosa pucao Brekalo, no to je bio lagan zadatak za Olsena. Minutu kasnije udarac je okušao i Perišić, ali golman Švedske je odbio loptu u korner.

Forsberg je zaprijetio i u 28. minuti kada je pucao iz slobodnog udarca s više od 20 metara udaljenosti, no Livaković je upisao još jednu obranu.

Švedska u vodstvo dolazi u 36. minuti kada je Lustig uposlio Kuluševskog, a on se u šesnaestercu pored Kovačića izborio za precizni prizemni udarac kojim je matirao Livakovića.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Švedska je povećala prednost. Iz kornera je ubacio Larsson, a najviši na prvoj stativi bio je Danielson koji je proslijedio loptu u suprotni kut.

U 51. minuti nakon ubačaja iz kuta Modrića igrača Švedske lopta u kaznenom prostoru pogađa u ruku, no sudac Siebert nije se oglasio. Njemački arbitar je ostao tih i u 59. minuti kada su Vatreni još jednom zbog navodnog igranja rukom tražili kazneni udarac.

Kuluševski je u 63. minuti asistirao Ekdalu koji je imao veliku priliku povećati vodstvo domaćih, ali je s 11 metara neometan pucao visoko poviš gola. Tri minute kasnije isti učinak je imao i pokušaj Forsberga sa 17 metara dok je u 69. minuti Perišić blokirao šut Berga.

Hrvatska je u 81. minuti smanjila vodstvo Švedske. Nakon ubačaja Vlašića glavom je pucao Perišić, a lopta u leđa pogađa Danielson i vara Olsena.

U 89. minuti Larsson iz slobodnog udarca ubačajem pronalazi Danielsona, a njegov udarac glavom odlično brani Livaković.

U istoj minuti šansa i za Hrvatsku. Juranović je prizemnim dodavanjem pronašao Vlašića, no njegov udarac je blokirala domaća obrana.

Vlašić je u 93. minuti imao posljednju priliku na susretu kada je pucao s dvadesetak metara, no Olsen se nije dao iznenaditi.

Drugi večerašnji susret u ovoj skupini odigran je u Lisabonu gdje je Francuska golom Kante svladala Portugal čime je kolo prije kraja osigurala prvu poziciju u skupini i plasman na završni turnir Lige nacija.

U posljednjem kolu skupine 3 Hrvatska će u utorak na Poljudu ugostiti Portugal dok će Francuska biti domaćin Švedskoj.