Vatreni tjedan obilježili Andrija Vuković i Slaven Bilić

Andrija Vuković najbolji golman Turske druge lige

Nekadašnji vratar Zadra i RNK Splita Andrija Vuković dobio je priznanje za najboljeg golmana druge turske lige. Zbog njegovih odličnih partija njegov klub Balikesirspor i dalje ima šanse za ulazak u prvu ligu, nalaze se na šestom mjestu i borit će se u playoffu. Osim Vukovića, u ovom klubu nastupaju i Josip Tadić, Ante Erceg i Tomislav Glumac.

Slaven Bilić i njegov West Ham srušili United u posljednjoj utakmici na Upton Parku

Momčad West Hama odigrala je u utorak posljednju utakmicu na Upton Parku. Bilić i njegovi momci to su uradili sa stilom, u dramatičnoj utakmici su pobijedili 3:2 protiv Manchester Uniteda. Ovom pobjedom ‘Čekičari’ nisu dopustili da im se ugrozi mjesto u Europskoj ligi.

Lovre Čirjak strijelac za Celje

Hrvatski veznjak upisao se u strijelce u domaćem porazu Celja od 1:3 protiv Olimpije. Čirjak je pogodio u 21. minuti, a za gol mu je asistirao Danijel Miškić, mladi hrvatski veznjak koji je u Celju od 2014. godine.

Ivan Knezović strijelac u pobjedi Velenja

Momčad Velenja iznenadila je Maribor i u gostima slavila rezultatom 2:3. 33-godišnji hrvatski stoper pogodio je u 65. minuti za 1:1.

Toni Datković i Marin Jurina strijelci u porazu Kopra

Koper je upisao domaći prvenstveni poraz protiv Krke (2:3). Prvi gol za Koper na utakmici a svoj treći gol u sezoni zabio je hrvatski branič Toni Datković. Svoj prvijenac je zabio napadač Marin Jurina, ali njihovi golovi nisu pomogli Kopru.

Karlo Lulić strijelac u pobjedi Bohemiansa

Mladi napadač zabio je svoj prvijenac u Češkoj. Njegov Bohemians sa 2:0 je porazio Mladu Boleslav a Lulić je zabio prvi gol na utakmici u 37. minuti.

Sammir u osmini finala Kineskog FA Cupa

Momčad Jiangsu Suninga za koju nastupa bivši Dinamovac Sammir plasirala se u osminu finala FA Cupa pobjedom od 0:1. Od ostalih, Nikica Jelavić i Goran Milović su sa svojim Beijing Renheom odnosno Chongqing Lifanom poraženi.

Mijo Caktaš treću utakmicu počinje s klupe

Dugopoljac koji se ove zime iz Hajduka preselio u Rubin Kazan zadnje tri utakmice počeo je s klupe. U srijedu je Rubin poražen 1:2 od Anzhia, a Caktaš nije ulazio u igru, za razliku od prethodne dvije utakmice u kojima je priliku dobijao ulascima s klupe.

Ćorluki 90 minuta u porazu Lokomotiva

Stoper Hrvatske nogometne reprezentacije Vedran Ćorluka ugradio je svih 90 minuta u porazu svog Lokomotiva 0:1 od Kubana.

Srna i Eduardo se plasirali u finale kupa

Šahtar je rezultatom 2:0 slavio protiv Oleksandrye i time se plasirao u finale ukrajinskog kupa. Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a Eduardo je u igri bio do 72. minute.

Josip Barišić strijelac u pobjedi Piasta

Bivši Osijekov ofenzivac stigao je do 11. gola ove sezone za poljski Piast, koji je u srijedu slavio sa 0:3 protiv Rucha, a Barišić je zabio prvi gol na utakmici u 35. minuti. Na tablici, Piast se nalazi na drugom mjesto, s istim brojem bodova kao i prvoplasirana Legia.

Hrvoje Tokić opet strijelac za Vikingur

Nakon što je u prošlom kolu dva puta pogađao mrežu protivnika, Hrvoje Tokić opet se upisao u strijelce. Tokić je svom Vikinguru donio bod pogotkom iz kaznenog udarca u 86. minuti. To mu je treći gol u trećem nastupu ove sezone.

Mladenu Bartuloviću novi ugovor u Vorskli

Mladen Bartulović potpisao je novi ugovor za ukrajinski klub Vorsklu. Bartulović je u Vorskli od početka 2015. godine nakon što je dugi niz godina nastupao za Dnipro. Potpisao je ugovor do 2018.

‘Hrvatska grupica’ u Spezii

Spezia je u ponedjeljak sa 2:1 slavila protiv Brescie a od Hrvata koji nastupaju za taj klub igrao je samo Mario Šitum. Čanađija, Martić i Sluga su utakmicu proveli na klupi a Josip Mišić nije bio u zapisniku.