Važno je zvati se Luka,…ili možda Darko (VIDEO)

Luka Štor, Luka Majcen, Luka Bobičanec, Luka Zahovič, Luka Kerin i Luka Menalo tresli su mreže u 5. kolu Prve lige Telekom Slovenije. Dok su Simonu Rožmanu na klupi Domžala odbrojani dani, Darko Milanič ima jaku podršku svojih nadređenih i ostaje trener Maribora. Olimpija je na gostovanju u Velenju sigurnom pobjedom zadržala vodeću poziciju.

Dominantnom igrom u Velenju ljubljanska Olimpija upisala je novu “tricu” i ostala vodeća momčad slovenskog prvenstva. Domaću mrežu načeo je raspoloženi Luka Menalo, koji je mogao sredinom prvog dijela utakmicu slaviti i drugi pogodak, no nakon njegovog udarca nogu je nepotrebno podmetnuo Ante Vukušić, a suci su nakon konzultacija dosudili zaleđe. Baš na isteku 45. minute “sinjski dijamant” iskupio se za svoju pogrešku te solo prodorom poduplao vodstvo Zmajčeka, koji su u nastavku preko Menala i Bagnacka promašili još nekoliko izglednih šansi. Menalo je u samoj završnici izborio jedanaesterac, koji je realiziralo Endri Çekiçi, a kao zanimljivost može dodati da je Olimpija cijeli susret odigrala s identičnom jedanaestoricom na terenu.

Dok su se do srijede navečer u taboru Maribora mogli tješiti uspješnom europskom epizodom, teški domaći poraz protiv Rosenborga (1:3) vjerojatno im je već zatvorio vrata ovogodišnjeg izdanja lige prvaka. U subotnjem susretu protiv Tabora pobjeda je bila nužna i zbog smirenja strasti među najzahtjevnijim navijačima te zbog loše pozicije na ljestvici domaćeg prvenstva. Vijoličasti su se mučili protiv gostiju iz Sežana, koji su zahvaljujući iskusnom napadaču Predragu Sikimiću dvaput izjednačili, no u završnici susreta se nakon dugog izostanka zbog neugodne ozljede ukazao Luka Zahovič, dok je Rok Kronaveter u 90. minuti samo potvrdio prvu prvenstvenu pobjedu Maribora u domaćem prvenstvu.

Darko Milanič je opet popio porciju zvižduka s tribina i u nedjelju čak ponudio ostavku, koju sportski direktor Zlatko Zahovič nije prihvatio uz obrazloženje: “Jeli normalno da nakon pobjede zvižde najuspješnijem treneru u povijesti kluba? I trener je samo čovjek, tako da ga potpuno razumijem. Nisam prihvatio ostavku i nikad je neću, dok pobjeđujemo.”

Iako je Simon Rožman nakon ispada iz Europe najavio da sve počinje ispočetka, čini se da je njegovom putu u Domžala došao kraj. Posljednjeplasirana momčad lige dočekala je Celje, koje u prva četiri kola nije briljiralo. Sve promašaje Celjani su bogato naplatili baš u Domžalama, gdje je domaću mrežu nakon nepotrebnog poigravanja Senijada Ibričića u svom šesnaestercu načeo Dario Vizinger, a nakon dva pogotka Luke Kerina u 58. minuti na semaforu je zasvijetlilo senzacionalnih 0:4. Domžale su tada krenule u pravi juriš i zahvaljujući Mateju Podlogaru te dvostrukom strijelcu Ibričiću u 74. minuti smanjile na 3:4, no Vizinger je u sudačkoj nadoknadi ugasio sve nade domaćina, koje je možda posljednji put vodio Simon Rožman.

Dvije noći je na vrhu ljestvice prenoćio Aluminij, koji je već u petak pogotkom Luke (da, Luke) Štora u Ljubljani minimalno svladao Bravo. Još jednu uspješnu sezonu najavila je Mura i s nova tri boda na gostovanju kod Triglava uz odigranu utakmicu manje skočila na treće mjesto. Gosti su na glavni odmor otišli s lijepa dva pogotka prednosti – jednog je postigao Marin Karamarko, dok su nastavak bolje otvorili domaćini te su preko realiziranog jedanaesterca Luke Majcena došli do pogotka zaostatka. U stilu svojih suimenjaka u 78. minuti zabljesnuo je Luka Bobičanec i postigao treći pogodak za mirniju završnicu gostiju iz Murske Sobote.