Dinama je golom duboko u sudačkoj nadoknadi svladao Hajduk, rezultat je bio 2:1 (1:1). Poveli su domaćini u 5. minuti nakon što je Machado ubacio iz kornera, a Fernandes je na pet metara nadvisio Velazqueza i poslao loptu u mrežu. Međutim upitno je je li korner za Dinamo nakon duela Juranovića i Fernandesa ispravno dosuđen. Momčad Damira Burića izjednačila je u 17. minuti nakon odlične akcije koju je po lijevoj strani pokrenuo Vlašić. Sušić potom petom ostavlja loptu za Caktaša koji uz pomoć vratnice šalje loptu iza Eduarda. Mijo je bio strijelac i u 1. kolu. U sudačkoj nadoknadi je zbog drugog žutog kartona, iako se čini da je na njemu napravljen prekršaj, isključen Jefferson pa su Splićani susret završili sa 10 igrača. Kad se činilo da će susret završiti bez pobjednika Soudani u sudačkoj nadoknadi iz gužve nakon ubačaja sa strane donosi Dinamu sva tri boda te prvo mjesto na ljestvici. I on je bio strijelac u prvom ovosezonskom derbiju.

Golovi:

Derbi je ponudio uzbudljivu utakmicu u kojoj su obje strane po maglovitom vremenu mogle doći do sva tri boda. Splićani su čak imali nešto više konkretnijih prilika, pogotovo u drugom poluvremenu kada je Eduardo u dva navrata izvrsno obranio udarce Bencuna i Vlašića. Kod Dinama je najbolju šansu imao Soudani, ali je Kalinić izašao kao pobjednik.