Villarreal i na Poljudu bolji od Hajduka (VIDEO)

Hajduk je ostao bez plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige. Europski put Bilih okončao je Villarreal koji je nakon 4:2 pobjede u Valenciji i na rasprodanom Poljudu bio bolji od izabranika Valdasa Dambrauskasa.

Španjolska momčad je u dinamičnom dvoboju u Splitu golovima Pedraze i Chukwueze slavila rezultatom 0:2 (0:1). Dok je prvom zgoditku kumovao precizan udarac beka Villarreala, u drugom je veliki doprinos pogreškom dao Lovre Kalinić.

Domaćini optimizam za nastavak prvenstvene sezonu mogu graditi kroz prikazanu igru u prvom poluvremenu kada su većim dijelom bili dominantnija ekipa.

Villarreal je priliku za vodstvo imao već u 3. minuti kada je Melnjak poklonio loptu Jacksonu koji je nesebično poslužio Baenu, no njegov udarac sa šest metara fantastično brani Kalinić. Nedugo potom isti igrač je imao šansu nakon što ga je ubačajem s lijeve strane poslužio Pedraza, ali s ruba peterca glavom šalje loptu iznad grede.

Domaćini su uzvratili u 8. minuti kada je Sahiti ubacio za Livaju, a on s deset metara u skoku s Mandijem glavom šalje loptu malo pored stative.

U 15. minuti Melnjak je dugim proigravanjem proigrao Livaju, ali njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Cuenca. Minutu kasnije nakon solo prodora sa 17 metara je pucao Sahiti, no to je bio lagan zadatak za Reinu.

Livaja je u 17. minuti s centra pokušao iznenaditi vratara Villarreala, a on je bio spreman na njegov pokušaj. Napadač Hajduka je u istoj minutu snažno pucao i s dvadesetak metara, a lopta je prohujala malo pokraj suprotne vratnice.

Udarac je u 23. minuti s dvadesetak metara iskosa iskušao i Biuk za još jednu sigurnu intervenciju Reine.

Gosti u vodstvo dolaze u 37. minuti kada se u strijelce upisao Pedraza. Njegov prvi pokušaj s desetak metara iskosa blokirao je Mikanović, no lijevom bočnom Villarreala se lopta odbija na desnu nogu nakon čega je odlično pogodio suprotnu stativu od koje se lopta odbija u gol Hajduka.

U 39. minuti Mikanović je pucao s dvadesetak metara, ali nije bio dovoljno precizan. Minutu kasnije Reina je iskazao nesigurnost nakon ubačaja Fossatija, no ipak je uspio upisati obranu.

Livaja je blizu pogotka bio i u 41. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara pogodio vanjski dio mreže.

Drugo poluvrijeme su prilikom otvorili gosti. U 47. minuti su odigrali kontru u kojoj je Capoue dodao za Lo Celsa, a njegov udarac je ispred gol linije blokirao Elez.

U 52. minuti Pedraza je idealno uposlio usamljenog Lo Celsa, a njegov udarac sa šest metara iskosa odlično nogom brani Kalinić.

Villarreal je vodstvo povećao u 56. minuti nakon velike pogreške Lovre Kalinića. Udarac sa 16 metara je uputio Chukwueze, a golman Bilih je imao loptu na rukama, ali ona je naposljetku završila u mreži.

Livaja je dvije minute kasnije pored dva suparnička igrača pokušao škaricama, ali lopta je otišla pored gola gostiju.

Hajduk je potom zaprijetio u 67. minuti kada je Lovrencsics odlično dodao za Mlakara, a njegov prizemni udarac sa šest metara iskosa prolazi pokraj suprotne stative.

U 79. minuti s dvadesetak metara iskosa suprotni kut je gađao Biuk, a Reina je odbio loptu. Šest minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Chukwueze je povratnom loptom pronašao Pareja, a on je sa 17 metara pucao visoko iznad gola.

Veliku priliku za novim pogotkom gosti su propustili u 90. minuti kada je Capoue u šansu izbacio Moralesa, a on iz odlične situacije na pogađa okvir gola. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Ždrijeb grupne faze Konferencijske lige na rasporedu je sutra s početkom od 14:30 u Istanbulu.

Rasprodani Poljud je od 21 sat domaćin uzvratnog sraza play-offa Konferencijske lige u kojem će Hajduk pokušati nadoknaditi zaostatak od 4:2 iz prvog susreta protiv španjolskog Villarreala.

Domaćini u današnjem ogledu nemaju problema s izostancima dok su gosti bez Danjume, Morena i Triguerosa.

Trener Bilih Valadas Dambrauskas je u najavi izjavio: “Ovo nije izazov samo za mene već i za igrače. Mislim da se vidi napredak u odnosu na prošlu godinu. Lani smo još učili i sanjali velike utakmice, a sada takvu igramo. Sutra moramo izaći s čistom glavom, otvorenim srcima i dati sve od sebe. Ako svih 11 igrača pa i zamjene daju 100 posto možemo ih nadigrati. Sutra je taktika sekundarna, važnija će biti strast prema igri. Nogomet je igra grešaka, nadam se da ćemo ih mi izbjeći.”

Njegov kolega na klupi Žute podmornice Unai Emery je dodao: “Želimo nastaviti ondje gdje smo stali u prvoj utakmici. Gol u gostima ne vrijedi ‘dvostruko’, kao što je nekoć bilo. Hajduk igra dobro, zahtijevan je protivnik. Njegovi igrači su sposobni pronaći adekvatnu igru, približiti se našem golu pa je još uvijek puno toga ispred nas za proći.”

Glavni sudac utakmice je Andris Treimanis iz Latvije kojem će pomagati Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonņikovs i Aleksandrs Golubevs. Njih će kontrolirati Fredy Fautrel iz Francuske, a delegat je njegov sunarodnjak Philippe Prudhon. VAR sustav večeras nije u funkciji.