Vrhunsko finale Zagreb Winter Cupa, igračice Dinama osvojile pobjednički trofej

Spektakularnom utakmicom između ŽMNK Dinamo i slovenskog KCG Teama, u kojoj su Dinamovke na krilima Ivane Stanić slavile s 5:3, završilo je osmo izdanje MC Plus Zagreb Winter Cupa.

Finalna utakmica bila je prava poslastica, a odigrana je pred ispunjenim tribinama Sportske dvorane Peščenica koji su osim u finalnom dvoboju ženskog futsal turnira mogli uživati i u brojnim drugim atraktivnim dvobojima. Utakmica se također mogla pratiti i u izravnom prijenosu putem Sportske televizije.

Dvoboj su bolje otvorile Slovenke koje su već u prvoj minuti mogle povesti, ali odličnu priliku ispred nečuvanih Dinamovih vrata nije iskoristila Ines Ermenc. Nakon toga uslijedilo je nekoliko prilika s obje strane, a onda je u 7. minuti susreta Ivana Stanić dovela Dinamo u vodstvo. Na lijevoj strani terena krenula je u solo prodor, nanizala dvije slovenske igračice i pogodila za 1:0.

Odgovor Slovenki nije trebalo dugo čekati. Svega minutu kasnije došlo je do poravnanja rezultata. Sergeja Kos izvela je slobodan udarac s udaljenosti od devet metara, dodala loptu usamljenoj Ines Krajnc koja snažnim udarcem para mrežu Sare Skendrović.

U 10. minuti susreta vidjeli smo gotovo identičnu situaciju, ali ovaj put s izmijenjenim ulogama. Krajnc je izvela prekid, a Sergeja Kos postigla pogodak. Ipak, kako su se tijekom akcije Dinamova vrata pomaknula suci nisu priznali zgoditak. Kako je na finalnom danu Zagreb Winter Cupa po prvi puta u Hrvatskoj korištena video tehnologija u futsalu tako je trener Slovenki Drago Adamič zatražio video provjeru, ali potvrđeno je da je vrata pomaknula Ana Bucik iz KCG Teama te je odluka na terenu ostala.

Svega dvije minute kasnije Bucik je ponovno u glavnoj ulozi, ali ovoga puta kao strijelac. Na asistenciju Anje Žvokej postigla je pogodak i dovela KCG Team u vodstvo 2:1.

A u 14. minuti vidjeli smo svu ljepotu futsala u jednoj akciji Dinama. Žagar je odigrala za Petarić koja dodaje do Stanić, a ona petom vrhunski vraća loptu do Marije Žagar koja posprema loptu u mrežu iza nemoćne Sanele Balić za 2:2.

Drugo poluvrijeme započelo je nešto opreznijom igrom s obje strane, a onda se u 19. minuti ukazala Lea Zdunić. Snažnim topovskim udarcem s 15-ak metara pogodila je za vodstvo Dinama 3:2.

Dvije minute kasnije igračice Dinama odigrale su još jednu krasnu kombinaciju. Zdunić je pronašla usamljenu Bartolović koja šalje loptu na drugu vratnicu gdje se nalazila Karla Kurkutović koja bez većih problema pogađa za 4:2.

Nedugo nakon toga KCG Team odlučuje se na rizik te umjesto vratarke uvodi dodatnu igračicu, a to im je u 25. minuti donijelo rezultat kada Sergeja Kos postiže pogodak za smanjenje vodstva Dinama na 4:3.

Slovenska ekipa imala je još nekoliko odličnih prilika, ali vratarka Dinama Sara Skendrović uspjela je sačuvati svoju mrežu netaknutom da bi u posljednjoj minuti susreta Ivana Stanić pogotkom za 5:3 zaključila ovaj susret za veliko slavlje djevojaka predvođenih trenericom Marijom Margaretom Damjanović.

”Jako sam sretna jer sam napokon osvojila Zagreb Winter Cup. Finalna utakmica mi je definitivno bila i najteža utakmica na turniru. Igralo se 2×15 minuta čiste igre, duža je utakmica, sve je intenzivnije, imate i strah jer ipak igrate u finalu. Drago mi je da smo pobijedili i da nismo morali ovisiti o izvođenju šesteraca. Ovdje u dvorani na Peščenici se osjećam kao doma, a bio mi je poseban užitak jer su tribine bile ispunjene”, riječi su igračice Dinama Marije Žagar koja je ujedno proglašena i za najboljeg strijelca ženskog futsal turnira.

”Očekivale smo prvo mjesto, kao što bi i svaka druga ekipa koja uđe u finale, ali Dinamo je danas bio bolji te im čestitam na zasluženo osvojenom prvom mjestu. Velika nam je čast što smo na ovako jakom turniru postali prva ekipa iz Slovenije koja je igrala u finalu i svakako ćemo se vratiti i iduće godine. Oduševila me atmosfera na utakmicama na turniru, a pogotovo na finalu gdje su glasnu podršku imale obje ekipe. Drago mi je da je publika počela ozbiljnije pratiti ženski futsal”, izjavila je Ines Krajnc iz slovenskog KCG Teama.

Osim velikog finala između Dinama i KCG Teama odigrana je i utakmica za treće mjesto u kojoj su djevojke iz SC Flegar svladale ŽMNK MC Plus Agram s 3:2 te su tako osvojile brončano odličje na ovogodišnjem izdanju Zagreb Winter Cupa.

SC Flegar, koji je sastavljen isključivo od igračica MNK Alumnus, najtrofejniji je hrvatski ženski futsal klub, ali zanimljivo je da u svojim vitrinama još uvijek nemaju osvojen ovaj prestižan turnir.

Kao što je poznato, na finalnom danu ovogodišnjeg Zagreb Winter Cupa po prvi puta je u hrvatskom futsalu korištena video tehnologija, a dojmovi organizatora su i više nego pozitivni.

”Odlučili smo se na ovaj pilot projekt u hrvatskom futsalu i nakon današnjeg dana možemo reći kako smo napravili pun pogodak. Bilo je nekoliko situacija u finalnim utakmicama koje su suci zahvaljujući video tehnologiji imali prilike naknadno provjeriti i otkloniti kasnije eventualne primjedbe natjecateljica i natjecatelja. Nadamo se kako ćemo dogodine s video tehnologijom startati i od ranijih faza natjecanja”, rekao je Vedran Prga, predsjednik Organizacijskog odbora natjecanja te je nadodao:

”Iznimno smo ponosni kako je završio osmi Zagreb Winter Cup. Ovogodišnje izdanje turnira bilo je najteže za organizirati zbog aktualne pandemije i brojnih covid protokola, ali uspjeli smo te se nadamo da su sudionici turnira, posjetitelji, kao i gledatelji ispred TV ekrana zadovoljni onime što smo im pružili”.

POJEDINAČNE NAGRADE
Najbolji strijelac: Marija Žagar (ŽMNK Dinamo)
Najbolja vratarka: Sanela Balić (KCG Team)
Najbolja igračica: Ivana Stanić (ŽMNK Dinamo)

REZULTATI, HEP ŽENSKI FUTSAL TURNIR

Utakmica za treće mjesto
SC Flegar – ŽMNK MC Plus Agram 3:2 (Krog, Bučić – AG, Gaiser | Bučić 2x)
5:3 Ivana Stanić (30’)

Napomenimo kako su pobjednici U-21 turnira igrači sisačkog Sunprotecta koji su svladali bjelovarski Trgomix sa 4:3. U kategoriji U-19 turnir su osvojili Boemi, dok su najbolji u kategoriji do 17 godina bili igrači AMK Sesvete Tupek auto.